Reklama
aplikuj.pl

„Zablokowany folder” w aplikacji Zdjęcia Google pojawia się na większej liczbie urządzeń

Zdjęcia Google, Google

Jeszcze w czerwcu rozpoczęto wdrażanie „zablokowanego folderu” w aplikacji Zdjęcia Google. Najpierw nowość trafiła do smartfonów Pixel, a dopiero teraz firma rozpoczęła wdrażanie jej na kolejnych urządzeniach z Androidem.

„Zablokowany folder” – bezpieczne miejsce w Zdjęciach Google

Funkcja ta pozwala na utworzenie specjalnego folderu w obrębie aplikacji Zdjęcia Google. Można umieścić w nim wszystkie fotografie czy filmy, których nie chcemy pokazać innym, zabezpieczając je kodem lub odciskiem palca. Multimedia w tym folderze nie są przesyłane do chmury, przechowywane są lokalnie. Co istotne, jeśli przeniesiemy tam jakieś zdjęcie lub wideo, jego kopia zapasowa zostanie automatycznie usunięta z chmury i przywrócona, gdy z powrotem dodamy dany plik do ogólnego folderu. Do tej pory nowość ta zarezerwowana była dla posiadaczy smartfonów Pixel.

Jednak jak donosi serwis Android Police, funkcja zaczęła pojawiać się także na urządzeniach z Androidem innych producentów. Można je znaleźć w sekcji „Narzędzia” w aplikacji Zdjęcia Google. U niektórych pojawiało się też stosowne powiadomienie. Na razie nie wiemy, czy Google udostępniło aktualizację wszystkim, czy nadal są to testy nowej funkcji.