Reklama
aplikuj.pl

Korzystasz z GeForce Now na sprzęcie Apple? Mamy dobrą wiadomość

GeForce Now na sprzęcie Apple

Przed kilkoma tygodniami NVIDIA ogłosiła dumnie wymagającą wyłożenia 490 zł na pół roku subskrypcję GeForce Now GeForce RTX 3080. Jeśli korzystaliście z niej na sprzęcie Apple w postaci laptopów opartych o SoC M1, czyli MacBooków Air i 13-calowych MacBookach Pro, to mamy dla Was dobrą wiadomość – wreszcie można grać na tych sprzętach w natywnej rozdzielczości.

NVIDIA ulepszyła GeForce Now na sprzęcie Apple

Najnowsza aktualizacja GeForce Now pozwala wreszcie zwiększyć rozdzielczość z 1920×1080 do 2560×1600 na laptopach Apple, które mają wyświetlacze właśnie o rozdzielczości 2560×1600. To o tyle ważne, że użytkownicy nowych Maców zwyczajnie muszą korzystać w wielu przypadkach z usług strumieniowania gier. Ich procesory graficzne może i są wydajne, ale o ich pełnym wsparciu i odpowiedniej optymalizacji gier nie ma co marzyć. Niestety choć ujawnienie tych zmian jest samo w sobie pozytywne, pozostawia wiele niedomówień.

Czytaj też: Na co pozwolą tańsze chipsety Intela? Specyfikacja H670, B660 i H610

Jakich? Przede wszystkim tych, że NVIDIA nie wyjaśnia, czy w takiej rozdzielczości 120 FPS jest ciągle możliwe do uzyskania we wszystkich tytułach. Nie wskazała też, czy ta rozdzielczość będzie również dostępna na 14- i 16-calowych MacBookach Pro z M1 Pro i M1 Max. Te mają wyświetlacze o jeszcze wyższej rozdzielczości niż 13-calowe Pro i Air.

Czytaj też: Najnowszy laptop Huaweia Dyna Cloud L420 połączy DDR5 i 5nm SoC pod maską

Z okazji tej aktualizacji NVIDIA okazałą się wspaniałomyślna i ogłosiła, że każdy użytkownik sześciomiesięcznej subskrypcji Priority lub RTX 3080, może teraz odebrać darmową kopię Crysis Remastered w Epic Games Store.