Reklama
aplikuj.pl

Google wprowadzi gry na Androida do systemu Windows

Google Play

Podczas The Game Awards 2021, Google ogłosiło, że od 2022 roku użytkownicy Windowsa będą mogli grać w gry na Androida na swoich komputerach wykorzystując do tego aplikację Play Games.

Gry na Androida oficjalnie trafią do systemu Windows z aplikacją „Google Play Games”

Google ma zamiar w przyszłym roku wprowadzić na komputery z Windowsem swoją platformę Play Games w formie samodzielnej aplikacji. Nie jest to jednak partnerstwo z Microsoftem, a własny projekt firmy, więc by móc grać w gry na Androida na swoim PC, konieczne będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji oraz zalogowanie się na swoje konto Google. Pozwoli to na płynne przechodzenie pomiędzy smartfonem i komputerem, bez utraty zapisów i postępów w grze.

W oświadczeniu dla The Verge rzecznik Google, Alex Garcia-Kummert, wspomniał, że:

Od 2022 roku gracze będą mogli korzystać ze swoich ulubionych gier Google Play na większej liczbie urządzeń: płynnie przełączać się między telefonem, tabletem, Chromebookiem, a wkrótce także komputerem z systemem Windows. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą platformę, aby gracze mogli jeszcze bardziej cieszyć się ulubionymi grami na Androida. […] Będzie to natywna aplikacja Windows dystrybuowana przez Google, która będzie obsługiwać system Windows 10 i nowsze. Nie będzie obejmować przesyłania strumieniowego gier.

Rzecznik Google powiedział również, że „ten produkt wprowadzi to, co najlepsze w ekosystemie Androida i gier Google Play na komputery z systemem Windows”. Może to więc oznaczać, że firma ograniczy wybór do najlepszych tytułów.