Reklama
aplikuj.pl

iPhone 14 w końcu bez notcha?

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Notch w smartfonach Apple to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów, którego sporo użytkowników chciałoby się pozbyć. Według nowych doniesień, może się tak stać w serii iPhone 14.

Charakterystyczne wcięcie na aparat do selfie w iPhone’ach denerwuje wielu, odkąd pojawiło się w iPhonie X w 2017 roku. Kiedy producenci urządzeń z Androidem już dawno przerzucili się na subtelniejsze i mniejsze wcięcia, Apple uparcie trzyma się swojego notacha. Być może jednak już niedługo. Wedle najnowszych doniesień, seria iPhone 14 ma przynieść zmianę w tej kwestii.

Przyszłoroczne mocniejsze modele, czyli iPhone 14 Pro i Pro Max miałyby dostać okrągły otwór na aparat. Notch nadal byłby obecny w modelu podstawowym i Max. Jeśli zaś chodzi o funkcję Face ID, o którą w takim wypadku można byłoby się obawiać, Apple znalazło podobno sposób i na to. By funkcja nadal działała bez zarzutu, miałaby zostać ukryta pod wyświetlaczem. Oczywiście należy pamiętać, że to jedynie nieoficjalne plotki, a do premiery serii iPhone 14 jeszcze wiele może ulec zmianie.