Reklama
aplikuj.pl

OnePlus wprowadza kolejną aktualizację bezpieczeństwa

Premiera OnePlus Nord 2 5G, OnePlus Nord 2 5G, OnePlus Nord 2, Nord 2 5G

OnePlus wydał już kolejną aktualizację bezpieczeństwa dla wielu swoich smartfonów. Które modele ją dostały?

Urządzenia OnePlus z aktualizacją z listopada 2021 r.

Nowa łatka przynosi głównie poprawki w zakresie oprogramowania, głównie w zakresie OxygenOS 12 Open Beta 2 (seria OnePlus 9). Mamy tutaj też kilka usprawnień wydajności dla aplikacji zewnętrznych firm. Aktualizację otrzymała też, po trzech latach, seria „6”, w której wykryto OxygenOS 11.1.1.2. Prawdopodobnie, w przypadku tych modeli, będzie to ostatnia taka łatka. Oczywiście firma nie zapomniała o serii OnePlus Nord, która dostała kilka poprawek dostosowanych do regionu. W Europie wprowadzany jest OxygenOS DN2103_11_A.12, oparty na Androidzie 11. Tutaj wprowadzono kilka poprawek bezpieczeństwa i stabilności.

Tutaj jednak warto zauważyć, że o ile wyżej wymienione serie dostały listopadową aktualizację, to nadal pozostaje wiele modeli, które czekają na poprawki z września i października. OnePlus Nord N100 notuje największe opóźnienia i nadal nie wdrożono na nim wrześniowej aktualizacji, zaś na modelach z serii OnePlus 7 i na OnePlus Nord – październikowej.

Aktualizacje OnePlus wdrażane są etapami, więc aktualnie trudno powiedzieć, kiedy można spodziewać się wdrożenia ich u wszystkich. Można śledzić informacje przez społeczność Oxygen Updater, gdzie znaleźć można oficjalne pliki aktualizacji, gdy tylko pojawią się publicznie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku takiej aktualizacji można napotkać problemy.