Reklama
aplikuj.pl

Jeszcze wydajniejsze kopanie na GeForce RTX 3080 Ti LHR, dzięki EVGA

Jeszcze wydajniejsze kopanie na GeForce RTX 3080 Ti LHR, kopanie na GeForce RTX 3080 Ti LHR,

Serwis OwnSnap poinformował, że właśnie kopanie na GeForce RTX 3080 Ti LHR nabrało większego sensu, jako że górnicy znaleźli sposób na uzyskanie wyższej wydajności. Narzędzie do tego nieumyślnie zapewniła im firma EVGA, ale obejście wcale nie wymaga posiadania jej modelu, dzięki opcji, zFLASHowania BIOSu.

Kopanie na GeForce RTX 3080 Ti LHR, dzięki EVGA

Sprawę nagłośnił niejaki @bravo_char, który zamieścił na Reddicie właśnie informację o tym, jak poprawić wydajność 3080 Ti. Według niego większość RTX 3080 Ti z domyślnym BIOS-em posiada ukryty limit mocy, który aktywuje się w okresach dużego obciążenia pamięci. To z kolei jest charakterystyczne dla obciążeń związanych z kopaniem kryptowalut, co EVGA postanowiła „naprawić” swoim górnikom.

Czytaj też: Nowy BIOS dla płyt MSI Z690 poprawia stabilność i wydajność

Dokonała tego poprzez stosowną poprawkę, do której dostęp uzyskują właściciele kart GeForce RTX 3080 Ti od EVGA poprzez aktualizacje firmware. Można tego dokonać za pomocą oprogramowania EVGA Precision X1 i cieszyć się wzrostami rzędu kilkudziesięciu procent, bo z poziomu 66 MH/s do 80, a nawet 91 MH/s.

Czytaj też: Spójrzcie na miniaturowego PC od MSI. Na co pozwala Trident S dla graczy?

Właściciele innych krat mają tylko jeden wybór – muszą zainstalować BIOS EVGA RTX 3080 Ti XC3 ze zaktualizowanym firmware i zainstalować go na RTX 3080 Ti innej marki. Warto jednak pamiętać, że tego typu zabawa jest niebezpieczna dla tak zmodernizowanej karty.