Reklama

Koparki kryptowalut z GeForce RTX 4090 Ti i Radeonami RX 7000 o mocy 3 TH/s

Koparki kryptowalut z GeForce RTX 4090 Ti, Radeonami RX 7000 o mocy 3 TH/s

Co powiecie na trzy koparki kryptowalut, które w szczycie są w stanie zapewnić wydajność kopania Ethereum na poziomie 3,91 TH/s i zapewniać właścicielom 5 wirtualnych monet o wartości 82000 zł co trzy godziny? Przekłada się to na miesięczny zarobek ponad 4 milionów dolarów amerykańskich i choć brzmi to, jak fantazja, to jest to dopiero początek informacji. Ponoć tyle wyciskają koparki kryptowalut z GeForce RTX 4090 Ti i Radeonami RX 7000.

Potężne koparki kryptowalut dostrzeżone. Ponoć łączą w sobie GeForce RTX 4090 Ti i Radeony RX 7000

Oczywiście to naciągana informacja. Tak naciągana, jak „testy anteny 5G na 2000% mocy” w Waszej okolicy… ale może być prawdziwa. W Flexpool dostrzeżono trzy koparki, które pracują pod dziwacznymi nazwami i dla tego samego portfela Ethereum:

  • RX 7000 Overclock Test
  • 4090 Ti Overclock Test
  • RX 7000 Control Test

Czytaj też: Jak Intel zrewolucjonizuje rynek półprzewodników? Znamy plan firmy

Gdybyśmy mieli pewność, że każda z tych koparek rzeczywiście jest wyposażona w karty graficzne nowej generacji, to rzeczywiście miałoby to sens. Ktoś podkręcił już swoje GeForce RTX 4090 Ti i kopie nimi na poziomie 1,2-1,3 TH/s i chce postąpić podobnie z kartami Radeon RX 7000, ale zanim to zrobi, porównuje skuteczność wydobycia kart z oryginalnymi ustawieniami z tymi po OC.

W praktyce jednak musimy podkreślić, że choć wszystkie trzy koparki imponują swoją wydajnością, to nazwę nadaje im sam właściciel, co powinno skreślić tę wiadomość z miejsca. Jednak nawet jeśli ktoś żartuje sobie ze świata i nie ma przedpremierowego dostępu do kart nowej generacji, to właśnie zdradził ich imponującą wydajność. Oczywiście wspomniane poziomy są owocem połączenia dziesiątek tysięcy kart albo wielu sprzętów typu ASIC.

Czytaj też: Nowy BIOS dla płyt MSI Z690 poprawia stabilność i wydajność

Nie ma możliwości sprawdzenia, czy na tej farmie rzeczywiście znajdują się wspomniane karty graficzne od NVIDIA i AMD, ale moc trzech stanowisk imponuje, bo średnio wydobywają w momencie pisania tego tekstu 563,9 GH/s, 696,2 GH/s i 1,31 TH/s. W szczycie z kolei ta wartość może sięgnąć prawie 4 TH/s.