Reklama
aplikuj.pl

Oto chłodzenia Intela dla procesorów Alder Lake. Nie – to nie żart

Intel Core i9-12900K z pamięciami DDR5

Dotychczasowe procesory Intela 12. generacji nie posiadały żadnego chłodzenia w zestawie, bo zwyczajnie są zbyt gorące. Jednak po premierze 65 i 35-watowych układów, boxowe coolery z pewnością będą przydatne. Dziś wreszcie możemy rzucić okiem na chłodzenia Intela dla procesorów Alder Lake.

Chłodzenia Intela dla procesorów Alder Lake, które ujawnił światu @momomo_us, wyglądają nieco… dziwacznie

Chociaż wszystkie szczegóły kolejnych procesorów Intela 12. generacji poznamy dopiero 4 stycznia podczas targów CES 2022, już teraz możemy rzucić okiem na związane z nimi chłodzenia. Warianty K z oczywistych względów ich nie posiadają, ale mniej wydajne i tym samym mniej energożerne i „rozgrzewające się” Alder Lake z pewnością zrobią ich dobry użytek.

Czytaj też: Lenovo dało plamę z PC Legion T5. Karta Radeon RX 6500 XT potwierdzona

Dlatego też Intel, wchodząc w nową erę procesorów, bo z hybrydową strukturą rdzeni, zaprojektował nowe chłodzenia z serii Laminar. W grę wejdą ponoć aż trzy odmienne wersje, z czego RS1 będzie przeznaczony do najmniej wydajnych procesorów Celeron i Pentium, RM1 dla Core i3, i5 oraz i7, a RH1 dla Core i9.

Videocardz

Czytaj też: Jak Intel zrewolucjonizuje rynek półprzewodników? Znamy plan firmy

Na zdjęciach niestety daleko tym coolerom do designu i projektu godnego XXI wieku. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają na zaawansowane i mogą sprawiać takie wrażenie wewnątrz komputerów, to ich plastikowe obudowy dookoła radiatora i wentylatora sprawiają wrażenie, jakby cofnęły się o dobrą dekadę w czasie i „próbowały być cool”.