Reklama
aplikuj.pl

lil SOLID 2.0, czyli nowy system podgrzewania tytoniu od Philip Morris już w Polsce

Philip Morris International wprowadza do Polski lil SOLID 2.0 – nowy system podgrzewania tytoniu

Alternatyw dla papierosów wciąż przybywa. Dużą popularnością cieszą się systemy podgrzewania tytoniu, z których najbardziej znany jest IQOS. Teraz Philip Morris wprowadza kolejne urządzenie – lil SOLID 2.0.

Philip Morris International wprowadza do Polski lil SOLID 2.0 – nowy system podgrzewania tytoniu

To jednoczęściowe urządzenie podgrzewające tytoń nie wydziela zapachu dymu papierosowego oraz  emituje niższe stężenie substancji chemicznych i potencjalnie szkodliwych. Wykorzystuje technologię podgrzewania indukcyjnego, podgrzewając wkład tytoniowy przy pomocy igły grzewczej zamontowanej w urządzeniu. Podczas tego procesu wkład jest równomiernie podgrzewany na całej długości igły wydzielając aerozol z nikotyną, ale bez nieprzyjemnego zapachu dymu z papierosów. Pozbycie się go jest globalnym celem firmy Philip Morris, która właśnie przy pomocy takich urządzeń jak iQOS i lil SOLID 2.0, chce to osiągnąć.

Oczywiście, najlepszym sposobem na to byłoby rzucenie palenia, jednak o wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić. Stąd świetną sprawą są właśnie takie alternatywy. System podgrzewania tytoniu IQOS, dostępny na 70 rynkach na świecie – przeszło ponad 14,9 mln osób, które zaprzestały palenia papierosów (stan na 30 września 2021 r.). Do końca 2025 roku PMI chce osiągnąć wynik 40 mln użytkowników swoich produktów bezdymnych, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy.

Philip Morris International jest pierwszą firmą w swojej branży, która publicznie zadeklarowała, że będzie dążyć do przyszłości wolnej od dymu papierosowego. Konsekwentnie realizujemy ten cel robiąc kolejny, ważny krok w tym kierunku. Nasza firma przechodzi transformację, stawiając na pierwszym miejscu badania naukowe i rozwijając nowe technologie. To pozwala nam tworzyć produkty bezdymne, o potencjale mniejszej szkodliwości w porównaniu z paleniem papierosów. Dlatego, we współpracy z firmą KT&G, wprowadzamy w Polsce urządzenie lil SOLID 2.0. Wierzymy, że rosnąca gama produktów bezdymnych oraz ich przystępność cenowa, pozwolą 8 milionom polskich palaczy ułatwić i przyspieszyć ich decyzję o przejściu z papierosów na takie właśnie produkty, jeśli nie rzucają oni palenia. Byłoby to korzystne dla samych palaczy, dla społeczeństwa i dla zdrowia publicznego

mówi Michał Mierzejewski, Prezes Zarządu Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

lil SOLID 2.0 – specyfikacja

Urządzenie waży 84 gramy i dostępne jest w dwóch kolorach – niebieskim (Cosmic Blue) i ciemnym szarym (Stone Gray). Przy pełnym naładowaniu pozwala na podgrzanie do 25 wkładów tytoniowych, choć tutaj należy pamiętać, że ta liczba zależna jest od cyklu użycia baterii i warunków użytkowania. Jeden wkład podgrzewa się do 14 zaciągnięć lub 5 minut, a czas pełnego naładowania baterii wynosi 2 godziny.

Oczywiście, jak podkreśla Philip Morris:

lil SOLID 2.0 nie jest produktem wolnym od ryzyka. W wyniku podgrzewania tytoniu urządzenie wydzielany aerozol z nikotyną, która jest substancją silnie uzależniającą. W przypadku osób korzystających z wyrobów nikotynowych zawsze najlepszym wyborem jest całkowite zerwanie z nałogiem. Dla osób, które tego nie robią, przejście na bezdymny produkt alternatywny do papierosów jest lepszą decyzją niż dalsze palenie papierosów.