Reklama
aplikuj.pl

Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie

evolution

Do Polski wkracza Evolution, globalny twórca i dostawca oprogramowania do gier. W Warszawie powstanie centrum inżynieryjne, będące 10. taka placówką firmy na świecie, tworząc 200 nowych miejsc pracy.

Otwarcie centrum inżynieryjnego Evolution już w 2022 roku

Evolution jest szwedzką firmą istniejącą już od 15 lat, mającą oddziały w ponad 20 miejscach na całym świecie i zatrudniającą przeszło 12000 pracowników. Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego jest odpowiedzią na rosnący popyt na produkty firmy. Placówka w Warszawie skoncentrowana będzie na rozwiązaniach back-endowych, obsługujących całe portfolio produktowe firmy. Stos technologiczny Evolution, czyli technologie używane przez firmę to głównie TypeScript js w warstwie frontend oraz Scala/Akka w warstwie backend. 

Polska znana jest z wysoko wykwalifikowanej kadry programistów pracujących w Scali oraz aktywnej społeczności inżynierów oprogramowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tej społeczności i zatrudnić kolejnych utalentowanych członków zespołu, którzy chcą razem z nami przekraczać granice w projektowaniu gier, jednocześnie wnosząc wkład w lokalną scenę Scali z naszym obecnym doświadczeniem i wiedzą

– mówi Anastasia Priede, Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution. 

Otwarcie centrum zaplanowane jest na 2022 rok, a rekrutacja pracowników już ruszyła. Poszukiwani są doświadczeni inżynierowie oprogramowania ze znajomością Scali, JavaScript i Data. Evolution oferuje także bootcampy, czyli przygotowawcze kursy programowania – w Scali (ruszy w styczniu 2022) i TypeScript. Są one bezpłatne, a najlepsi kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w firmie i wsparcie doświadczonego pracownika w dalszym rozwoju umiejętności.  

Działamy w czołówce rozwoju technologicznego. W wyjątkowo konkurencyjnej branży gier online, użytkownicy korzystają z rozwiązań, które zapewniają im najlepsze doświadczenia, zarówno pod względem rozrywki, dostępu, jak i możliwości bezproblemowego przemieszczania się między urządzeniami. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze zespoły backendowe, które są kluczowe dla naszego biznesu. Z niecierpliwością czekamy na powiększenie się naszego zespołu w naszym polskim centrum inżynieryjnym

dodaje Anastasia Priede,Head of Engineering Departments and Global Growth w Evolution.