Reklama
aplikuj.pl

Allegro ułatwi zakupy dzięki funkcji wyszukiwania obrazem

Allegro smart, zmiany w regulaminie allegro

Często się zdarza, że natrafimy w sieci na zdjęcie jakiegoś przedmiotu, który nam się spodoba i chcemy go kupić. W takim przypadku ogromnym ułatwieniem jest wyszukiwanie obrazem, które teraz rozwijane jest przez Allegro.

Allegro pozwoli na wyszukiwanie obrazem

Do aplikacji platformy, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS trafia funkcja wyszukiwania obrazem. Działa ona na podstawie algorytmu uczenia maszynowego obsługując obecnie przeszło 100 mln ofert w takich kategoriach jak moda, książki, komiksy, gdy, muzyka, zabawki, produkty spożywcze, zdrowie i uroda oraz w części kategorii dom i ogród.

Działanie funkcji jest proste, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli wyszukać podobny przedmiot do tego, który uwieczniliśmy na zdjęciu lub zrzucie ekranu.

Możemy łatwo zidentyfikować usłyszaną w radiu piosenkę czy rosnącą na naszym osiedlu roślinę. Dlaczego miałoby być inaczej z sukienką czy artykułem spożywczym, który zobaczyliśmy na ulicy albo w sklepie? Pomysł na wyszukiwanie zdjęciem wziął się z sytuacji, w której każdy z nas kiedyś był – kto nigdy nie próbował godzinami znaleźć fajną koszulkę czy parę butów, którą wcześniej zobaczył gdzieś na ulicy? 

– mówi Wojciech Bogdan Chief Data Officer w Allegro.