Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja YouTube na Androida dostanie ulepszony interfejs

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Google w końcu wzięło się za wprowadzenie ulepszeń w aplikacji YouTube na Androidzie. Niedawno dodano nowe funkcje pełnoekranowe i zmieniono kolor paska stanu, a teraz przyszedł czas na zmiany w obrębie interfejsu.

Jak podaje serwis AndroidPolice, w nowym interfejsie przesunięto zdjęcie profilowe kanału na środek. Pod miniaturą nadal będzie wyświetlany czerwony link subskrypcji lub szary, jeśli już subskrybujemy dany kanał. Widoczna będzie też liczba subskrybentów, czyli to, co było widoczne do tej pory. Google doda jednak kilka innych elementów, takich jak liczba opublikowanych filmów i skrócony opis kanału. Po kliknięciu w niego można przejść do karty zawierającej informacje o danym kanale.

Google powiększa też nagłówek, a na głównym widoku zobaczymy trzy miniatury najnowszych filmów, zamiast jednego większego podglądu. Na razie nie wiemy, kiedy zmiany pojawią się u reszty użytkowników, ani czy są to wszystkie nowości, jakie trafią do mobilnej aplikacji YouTube. Pozostaje nam poczekać na kolejne informacje.