Reklama
aplikuj.pl

Już od 1 stycznia Poczta Polska podniesie ceny za przesyłki krajowe

Poczta Polska, Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy

W ostatnim czasie co chwilę czytamy o jakichś podwyżkach, które mają wejść w życie na początku przyszłego roku. Również Poczta Polska ma takie plany, bo od 1 stycznia w górę pójdą ceny za przesyłki krajowe.

Poczta Polska zmienia cennik

Cóż, w ostatnim czasie musimy się mierzyć ze smutną prawdą – z powodu inflacji bardzo dużo cen idzie w górę. Mają na to wpływ też i inne czynniki, jednak dla nas i tak najważniejszy jest fakt, że robi się coraz drożej. Podwyżki nie ominęły też Poczty Polskiej, która poinformowała, że od 1 stycznia w ich cenniku zajdą zmiany. Chodzi dokładnie o przesyłki krajowe. Warto tutaj zaznaczyć, że wina nie leży tylko po stronie inflacji, a przynajmniej tak twierdzi Poczta Polska. Chodzi również o takie czynniki, jak wzrost cen surowców czy kosztów transportu.

Na szczęście podwyżki nie są duże, bo wynoszą od 2 do 11%, więc raczej większość z nas nie powinna ich odczuć.

Przykładowo, cena popularnych listów nierejestrowanych ekonomicznych, w najczęściej wybieranych formatach S i M, wzrośnie o 30 gr. Z kolei opłata za przesyłkę poleconą priorytetową, w podstawowym formacie S (obejmującym kopertę, do której zmieści się złożona na pół kartka A4), zdrożeje o zaledwie 10 gr

– czytamy na stronie Poczty Polskiej.

Decyzja o zmianie w cenniku jest podyktowana koniecznością zwiększenia przychodów, które pozwolą na to, by Poczta Polska mogła uruchomić więcej placówek pocztowych, a także utrzymać te istniejące, zlokalizowane na terenach wiejskich.