Reklama
aplikuj.pl

Drony transportowe FB3 mogą latać z 100-kilogramowymi ładunkami i właśnie udowodniły swoją wartość

Drony transportowe FB3

Drony, to jedne z tych nowoczesnych dzieł technologicznych, które ogranicza prawo. Władze praktycznie każdego państwa patrzą na ich wykorzystanie na masową skalę z powątpiewaniem, ale firmy nie zważając na problematyczne kwestie legalizacji, nadal rozwijają je w pocie czoła. Przykładem tego są drony transportowe FB3, które niedawno przetestowano w praktyce.

Drony transportowe FB3 doczekały się testu w realnych warunkach

Włoska firma FlyingBasket zorganizowała pierwszy lot dwóch dronów FB3 z ciężkim ładunkiem we współpracy z firmą Leonardo i włoskimi służbami pocztowymi po uzyskaniu zgody od włoskich władz lotniczych ENAC. Te drony dostały zadanie przetransportowania ładunku o masie 26 kilogramów z pocztowego centrum koordynacyjnego do miejsca przeznaczenia oddalonego o około 3,9 km. Udało im się to zrealizować, po czym powróciły bezpiecznie na pierwotne miejsce.

Sam w sobie lot z 26 kg ładunkiem imponuje, ale nie tak, jak ogólne możliwości FB3, które obejmują lot z 100-kilogramowymi przesyłkami. Jednak w drony nadal się nie wierzy, dlatego dla bezpieczeństwa ich lot miał miejsce głównie nad rzeką Stura di Lanzo. Jeden z nich leciał z ładunkiem w wewnętrznej komorze, a drugi pod sobą, zawieszonym na haku, co umożliwia opuszczenie przesyłki bez konieczności lądowania.