Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp testuje funkcję, która da większe uprawnienia administratorom grup

Prywatność WhatsApp, Whatsapp

Kolejna nowość zmierza do komunikatora WhatsApp. Tym razem dzięki niej, administratorzy grup dostaną uprawnienia pozwalające im na usuwanie wiadomości wysyłanych przez członków grupy.

Choć WhatsApp pozawala nam usuwać wiadomości pisane na czacie, to funkcjonalność ta ograniczona jest do użytkownika i administratorzy grup nie mają do niej dostępu. A właściwie jeszcze nie mają, bo wedle najnowszych informacji, trwają już nad tym prace. Zauważył to serwis WABetainfo. Wiemy więc, że po usunięciu wiadomości pojawi się widoczna dla wszystkich członków grupy informacja, iż to właśnie administrator usunął wpis.

Funkcjonalność jest obecnie testowana, więc nie wiemy, kiedy trafi do wszystkich użytkowników. Nie ma również pewności, że w ogóle wyjdzie poza fazę testów. Wydaje się jednak, że w ostatnim czasie WhatsApp ma na uwadze rozwój tej opcji. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że ma zostać wydłużony czas, który przewidziany jest na usunięcie wiadomości. Obecnie jest to 4096 sekund, ale plotki mówią o zniesieniu limitu czasowego, tak, byśmy mogli usuwać wiadomości kiedy tylko chcemy.