Reklama
aplikuj.pl

Tak szybkiej premiery serii OnePlus 10 się nie spodziewaliśmy

Tak szybkiej premiery serii OnePlus 10 się nie spodziewaliśmy

W ostatnim czasie informacji na temat serii OnePlus 10 przybywa, co dobitnie świadczy o zbliżającej się premierze. Teraz dowiedzieliśmy się, że może ona nastąpić o wiele szybciej niż wcześniej zakładano.

Seria OnePlus 9 została wypuszczona w marcu tego roku, dlatego premiery następnej generacji flagowców spodziewaliśmy się w podobnym okresie, czyli pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku. Tymczasem pojawiły się nowe informacje wskazujące na rychlejszy debiut.

OnePlus 10 już w styczniu?

Pete Lau, założyciel OnePlus, w swoim poście na Weibo napisał „OnePlus 10 Pro, do zobaczenia w styczniu”, co raczej nie pozostawia żadnych wątpliwości w sprawie debiutu urządzenia. A jednak pojawiły się pewne pytania. Czy styczniowa premiera odnosi się jedynie do Chin, czy może smartfony wejdą od razu na globalny rynek? Jeśli nie, to powinniśmy się spodziewać ich w okolicach marca lub kwietnia, co byłoby zgodne z poprzednimi plotkami. Taki plan może potwierdzać też fakt, że ogłoszenie znalazło się na Weibo, a nie na innej międzynarodowej platformie.

Tak szybkiej premiery serii OnePlus 10 się nie spodziewaliśmy

Mówi się, że decyzja firmy podyktowana jest chęcią wyprzedzenia Samsunga, który swoją serię Galaxy S22 ma zaprezentować w lutym. Trudno się zresztą dziwić, w końcu OnePlus w modelu Pro także ma zamiar sięgnąć po Snapdragona 8 Gen 1. Mówi się również, że model podstawowy wyposażony zostanie w najnowszy procesor MediaTek – Dimensity 9000. Jeśli to prawda, czeka nas interesująca premiera.