Reklama
aplikuj.pl

Dlaczego warto kupić telewizor TCL Mini LED?

Telewizory TCL Mini LED stają się coraz popularniejsze. Warto jednak zastanowić się, dlaczego tak się dzieje i czy faktycznie warto zwrócić na niego uwagę podczas wyboru nowego urządzenia.

Telewizory TCL Mini LED szturmem podbijają rynek

TCL po raz pierwszy zaprezentowało telewizory MINI LED trzy lata temu. Technologia ta cały czas jest rozwijana, przez go urządzenia stają się coraz bardziej dopracowane i zapewniają jeszcze lepszą jakość wyświetlanego obrazu. Te najwyższej jakości wyświetlacze zbudowane są z tysięcy miniaturowych diod LED, ale na oferowaną jakość składa się wiele czynników. Zastosowanie podświetlenia Mini LED pozwala uzyskać niespotykaną rozpiętość tonalną i jasność obrazu, nieosiągalne wcześniej w domowych warunkach. W połączeniu z technologią QLED, nowe telewizory TCL w pełni pokrywają – a nawet wykraczają poza – przestrzeń kolorów DCI-P3, a zastosowanie matrycy VA podnosi natywny kontrast wyświetlanego obrazu, zapewniając jednocześnie doskonałe kąty widzenia. Zastosowane rozwiązana antyrefleksyjne eliminują niepożądane odbicia, poprawiając dodatkowo percepcję cieni na ekranie. Wszystkie te rozwiązania wspierane są przez wysokowydajne przetwarzanie obrazu wspierane technologią AI, gwarantujące niespotykaną płynność ruchu oraz miejscowy kontrast.

Warto też wspomnieć o realistycznej klasyfikacji wyświetlanych treści i dopasowywaniu do nich parametrów obrazu, co znacznie poprawia komfort podczas oglądania. Dodatkowo mamy tu też wsparcie wielu standardów HDR, w tym najpopularniejsze HLG, HDR10 i HDR10+, Dolby Vision, a także Dolby Atmos i DTS, oferując jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku oraz szeroki dostęp do treści dostępnych na obsługujących je platformach streamingowych.

TCL nie zapomina jednak, że na telewizorach nie tylko oglądamy, ale również gramy. Mamy więc możliwość wyboru telewizorów z linii Game Master PRO, które wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, jak na przykład złącza HDMI 2.1, ALLM, VRR, FreeSyncPremium czy obsługę gier w rozdzielczości 4K/120 FPS.

Ważny jest też właściwy wybór urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb

TCL serii C825 to telewizor 4K Mini LED połączony z technologią QLED. Dostępny jest w dwóch wielkościach przekątnych: 65” i 55”. Wyposażony w inteligentną platformę Android, obsługuje wiele standardów HDR, w tym najpopularniejsze Dolby Vision oraz HDR10+, jest też zgodny z konsolami do gier najnowszej generacji. Połączenie możliwości AI do skalowania i przetwarzania obrazu z technologią QLED, która zapewnia realistyczne kolory, podświetleniem Mini LED, gwarantującym niezwykle szeroki zakres dynamiki oraz częstotliwością odświeżania do 120 Hz, która z kolei daje płynny ruch sprawiają, że widz ma poczucie bycia częścią wyświetlanego widowiska. Nie zapomniano i o systemie audio, współtworzonym z marką Onkyo, by zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku.

Szukając telewizora premium, najlepiej od razu sięgnąć po serie serie X92 i X92 Pro. Oferują one obraz w imponującej rozdzielczości 8K, a zaawansowane algorytmy AI skalują wyświetlane materiały do tej rozdzielczości, znacznie zwiększając ilość dostępnych w niej treści. W połączeniu z technologią QLED, zapewniają stuprocentowe pokrycie zakresu kolorów wyświetlanych treści i nadają obrazowi niezwykłą głębię. Dodatkowo w modelu X92 Pro zastosowano najnowszą technologię OD Zero Mini LED – diody LED są w niej o 700 razy mniejsze od konwencjonalnych, co pozwoliło zredukować odległość miedzy warstwą podświetlenia Mini LED a warstwą wyświetlacza LCD do zera – dzięki temu firma TCL stworzyła ultracienki ekran. Niesamowity dźwięk zapewnia technologia Dolby Atmos w systemie 2.1 z wbudowanym subwooferem opracowany we współpracy z wiodącą w tym obszarze firmą Onkyo.

Seria X92 dostępna jest w wariantach 65” i 75”, natomiast X92 Pro w wersji 85” do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.