Reklama
aplikuj.pl

Honda zapewniła dzieciom w szpitalach powód do radości swoim Shogo

Honda Shogo, Shogo

Znana głównie ze swoich samochodów Honda zaprojektowała specjalny mały pojazd elektryczny Shogo dla najmłodszych, którzy zbyt szybko zostali zmuszeni do znoszenia trudów życia. Zapewnia im chwile rozrywki w szpitalach, próbując złagodzić stres podczas często wymagającego i długiego procesu leczenia.

Honda Shogo – oto pojazd elektryczny, mający zapewniać dzieciom radość w ramach Project Courage

Shogo jest już wykorzystywany w Children’s Health Orange County w Kalifornii, zapewniając leczonym tam dzieciom alternatywę do bycia pchanymi w wózkach inwalidzkich na różne wizyty i badania. Dlatego też Honda zaprojektowała ten pojazd tak, aby był możliwie najbardziej dla nich przystępny – stąd brak drzwi, dachu i uproszczone sterowanie z maksymalną prędkością 8, lub 1,6 km/h, którą kontroluje osoba dorosła.

Czytaj też: Ducati wytacza ciężkie działa. Elektryczny motocykl V21L ma podbić wyścigi MotoE

Każdy element Shogo został zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach małych dzieci, aby maksymalnie ułatwić im wsiadanie i wysiadanie, prostotę prowadzenia i aby całe doświadczenie pozostawiło je nieco szczęśliwsze

– powiedział Randall Smock, starszy projektant zewnętrzny pojazdów w American Honda Motor.

Dodatkowo ten mały BEV zachowuje również „szpitalną funkcjonalność”, jako że posiada zarówno drążek do pchania przez drugą osobę, uchwyt na kroplówkę i miejsce do przewożenia medycznego sprzętu, czy maskotki. Shogo posiada również uchwyty na kubki, klakson z różnymi dźwiękami oraz łatwe do czyszczenia powierzchnie, a nie jest to pierwszy pojazd Hondy skierowany do dzieci.

Widzieć radość na twarzach tych młodych pacjentów, kiedy wsiadają za kierownicę Shogo jest naprawdę satysfakcjonujące

– powiedział Hundy Li , kierownik krajowej reklamy samochodowej w American Honda.