5G w T-Mobile na kartę w I połowie roku

5G w T-Mobile na kartę to jeden z planów operatora na najbliższe miesiące. Opowiedział o nich prezes firmy w rozmowie z ISBnews.

5G w T-Mobile dla 6 mln klientów

Prezes T-Mobile w rozmowie z ISBnews powiedział, że gotowych do startu jest ponad 1600 wież z nadajnikami sieci 5G. Obejmie on 6,3 mln osób. Ostatnio zasięg sieci piątej generacji objął 300 tys. osób z Trójmiasta.

T-Mobile ma w ofercie ok 25 smartfonów działających w sieci 5G. Z kolei klientów, którzy z takich urządzeń korzystają jest obecnie 60 tys.

Sieć 3G jeszcze przez dwa lata

To właśnie sieć 3G zostanie jako pierwsza wyłączona przez polskich operatorów. W T-Mobile nastąpi to w 2023 roku. Obecnie korzysta z niej niewiele osób. Obecnie mniej niż 5% przesyłanych danych w sieci mobilnej przechodzi właśnie przez 3G.

VoLTE i 5G w T-Mobile na kartę

30% rozmów wykonywanych przez klientów T-Mobile odbywa się za pomocą technologii VoLTE. Na początku marca dołączą do nich klienci ofert na kartę.

Ale to nie koniec nowości w magentowym prepaidzie. Jeszcze w I połowie 2021 roku klienci ofert na kartę otrzymają możliwość korzystania z sieci 5G.

Prezes T-Mobile zapowiedział też uruchomienie specjalnych programów dla klientów, którzy nie korzystają jeszcze z urządzeń LTE. Taka by dać im możliwość korzystania z nowych technologii.