WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

60% dzikich zwierząt wyginęło od 1970 roku

Najnowszy raport opublikowany przez World Wildlife Fund przedstawia straszne informacje . Mówi on o tym, że od 1970 roku ponad połowa światowej populacji dzikich zwierząt została zniszczona.

Raport Living Planet co dwa lata przedstawia dane dotyczące światowej różnorodności biologicznej. W 2014 i 2016 roku spadek populacji dzikich zwierząt od 1970 roku wynosił kolejno 50% i 58%, w tym roku wyniósł on już aż 60%. Oczywiście świat podejmuje odpowiednie kroki w celu ich ochrony. Przywódcy polityczni poprzez Konwencję ONZ zobowiązali się do ochrony 10% obszarów morskich i 17% ziem, ale póki co nawet nie jesteśmy blisko osiągnięcia takich wyników. Przykładowo na Hawajach pozostaje mniej niż jeden procent pierwotnego lasu co pokazuje, jak bardzo ludzie niszczą przyrodę wokół siebie.

Aby zatrzymać ten proces, należy jeszcze mocniej chronić zwierzęta. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy większość z nich wyginie i pozostaniemy sami na świecie. Musimy o nasze otoczenie dbać i zapewnić im godne warunki do życia i rozwijania się.

Czytaj też: Rzadka ośmiornica uchwycona na filmie

Źródło: https://www.cbc.ca/