Reklama

7nm? W przyszłym roku powstaną pierwsze 5nm układy

TSMC nie zatrzymuje się

TSMC w Niemczech

Podczas gdy AMD mierzy w 7nm zarówno na rynku GPU, jak i CPU, a Intel zmaga się ze swoimi 10nm, TSMC zapowiada plany wdrożeniowe na układy 5 nanometrowe.

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company znana szerzej ze skrótowca TSMC zaprezentowała światu swoje ambitne plany podczas spotkania, którego świadkiem byli dziennikarze z serwisu DigiTimes. W ciągu nadchodzących tygodni chce zrobić użytek z 21 miliardów euro wyłożonych z własnej kieszeni na opracowywanie 5nm rdzeni krzemowych. Te będą powstawały w placówce Fab 18, która znajduje się w tajwańskim parku naukowym (Taiwan Science Park). Tą samą linie produkcyjną TSMC planuje później przebudować pod produkcję 3nm chipów.

Tak więc, pierwsze 5nm układy pojawią się już w pierwszej połowie 2019 roku. Ich masowa produkcja rozpocznie się zatem pod koniec tego samego roku, co jednak nie odrzuca na dalszy plan innych projektów. Na tym samym spotkaniu firma potwierdziła ponownie start masowej produkcji 7nm rdzeni w ostatnich tygodniach bieżącego roku. Mało tego! W połowie tego następnego ma zamiar zacząć bawić się w wykorzystanie ulepszonej technologii 7nm, co przyjmie pewnie miano 7nm+.

Źródło: guru3d.com