Z wiekiem każdy z nas powinien dojść do wniosku, że zasoby największej encyklopedii w sieci nie są najlepszym źródłem informacji. Zwłaszcza w wersji polskiej, w której to wiele kwestii jest często pomijanych. Nie zmienia to jednak faktu, że Wikipedia jest idealnym miejscem na poszukanie pobieżnych informacji… i w razie potrzeby sięgnięcia „dalej”.
I właśnie to „dalej” udało się właśnie po części naprawić. Mowa o podlinkowanych do tych zasobów wiedzy artykułach, publikacjach, czy badań podmiotów trzecich, które z czasem zestarzały się na tyle, że zwyczajnie przestały poprawnie działać. Innymi słowy, nie przenosiły użytkownika w miejsce docelowe. Na szczęście gromadzone przez organizację Internet Archive zasoby multimedialne umożliwiły „naprawienie” aż 9 milionów popsutych linków. Zajął się tym komputer, który wyszukał niedziałające linki w artykułach i przywrócił je za pomocą zarchiwizowanych wersji. Jak więc możecie zauważyć, kopia zapasowa się przyjadę!
To jednak nie koniec działalności Internet Archive z San Francisco. Organizacja planuje dalsze naprawy linków i podmianę ich zawartości, która nie będzie przekierowywać użytkowników na witryny w chmurze, ale do zasobów w archiwach. To obniżyłoby obciążenie serwerów Wikipedii, ale również zwiększyłoby jej wiarygodność. Z taką zmianą każdy żądny wiedzy, będzie w stanie odnieść się do źródła, które byłoby odpowiednio osadzone w odniesieniach.