Powoli nadchodzi lato i wiosna, czyli czas wyjazdów i przygód. Bardzo często podczas różnych wypadów niezbędny jest powerbank. Jego przenoszenie w ekstremalnych warunkach może być uciążliwe. Nie dotyczy to jednak Sandberg Carabiner Powerbank 6000.
Urządzenie zapakowane zostało w zielone opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy kabel micro USB -> USB, instrukcję oraz kod na 90 dni antywirusa BullGuard. Oprócz tego ostatniego dodatki są raczej normalne. Szkoda jednak, że nie ma kabla USB-C, który jest praktycznie standardem w nowych smartfonach.
Wygląd i specyfikacja
Powerbank ma bardzo nietypowy wygląd. Ułatwia to jego przenoszenie w każdej sytuacji. Dzięki karabinkowi można go z łatwością przypiąć do plecaka, kurtki czy innych rzeczy. Od razu można kablem połączyć go ze smartfonem i ładować. Przyda się to choćby podczas podróżowania w górach, czy wspinania się.
Sandberg Carabiner Powerbank 6000 posiada jedno wejście micro USB, które służy do jego ładowania. Odbywa się to z prądem 2 A i napięciem 5 V. Trwa to do 4 godzin. Ładowanie smartfonów odbywa się poprzez port USB (2,1 A / 5 V). Bateria ma pojemność 6000 mAh. Całość posiada certyfikat IP67 – ochronę przed wodą i pyłem. Na górze znajdują się cztery diody wskazujące naładowanie powerbanku. Jest tam także przycisk uruchamiający ładowanie. Całość wykonana jest znakomicie.
Testy i podsumowanie
W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacja. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.
Szybkość ładowania jest bardzo dobra jak na brak szybkiego ładowania. Pojemność powerbanka mieści się w sensownym limicie – 70% oddania deklarowanej pojemności to jeszcze akceptowalny wynik. Diody pracują dobrze i w miarę dokładnie pokazują pozostałą pojemność baterii.
Sandberg Carabiner Powerbank 6000 kosztuje około 130 zł. Cena jest wysoka jak na 6000 mAh, ale sama konstrukcja to wynagradza. Powerbank jest wygodny do przenoszenia oraz łatwo jest go zaczepić o kurtkę czy plecak – karabinek robi swoje. Poza tym urządzenie szybko ładuje sprzęt i znajduje się na sensownej granicy pojemności. Warto też wspomnieć o odporności na wodę czy kurz. Jeśli dużo podróżujecie i potrzebujecie wygodnego do przenoszenia oraz wytrzymałego banku energii to możecie zwrócić uwagę na produkt Sandberga.