Reklama
aplikuj.pl

Zdalna praca i nauka z laptopami Lenovo

Akcja partnerska

Od roku mamy do czynienia z tzw. „nową rzeczywistością”, przez którą musieliśmy zredefiniować na nowo pojęcie nauki i pracy. W dużej mierze terminy, jakie teraz nam towarzyszą to e-learning oraz  praca zdalna lub hybrydowa. Aby móc sprostać codziennym wyzwaniom, jakie przynosi nam cyfrowa rzeczywistość warto zadbać o odpowiednio wydajny sprzęt.  Zobaczmy, co możemy wybrać z najnowszej oferty Lenovo.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 2 i – dwa ekrany jakich jeszcze nie było

Dwa ekrany na jednej klapie

Nowy ThinkBook Plus to laptop wyposażony w dwa ekrany, znajdujące się na tej samej klapie. Oba wyświetlają obraz wysokiej rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli. Główny to panel FullHD o proporcjach 16:10. Z kolei na zewnątrz mamy ekran E-Ink o przekątnej 12 cali. Zapytacie – po co?

Zewnętrzny ekran w technologii elektronicznego papieru to bardzo dobra opcja do czytania i przeglądania dokumentów. Zużywa śladowe ilości energii, a przy tym nie męczy wzroku. Pozwala też na uruchamianie aplikacji, więc np. jeśli dostaniemy wiadomość na komunikatorze w trakcie czytania, możemy ją normalnie otworzyć.

Oba ekrany możemy obsługiwać za pomocą rysika. Nie musimy pamiętać o jego pakowaniu, bo znajduje się w specjalnym schowku umieszczonym w obudowie. Tym samym rysikiem obsługujemy ekran kolorowy oraz E-Ink.

Szybkie podzespoły i szybkie porty

Do wygodnej pracy potrzebujemy dobrej wydajności. Oto dba procesor Intel Core 11. generacji – i5-1135G7 lub i7-1165G7, układ graficzny Intel Iris Xe oraz do 16 GB pamięci RAM. Pliki przechowamy na szybkim dysku SSD o pojemności 1 TB.

Do dyspozycji mamy dwa porty USB-C z obsługą Thunderbolt 4. Co pozwala na szybkie przesyłanie plików, jak również wygodne podłączenie dodatkowego monitora.

Kompaktowe wymiary i długi czas pracy

ThinkBook Plus Gen 2 i, pomimo dużych możliwości, zajmuje niewiele miejsca. Jego obudowa jest minimalnie większa od kartki A4. Jest wykonana z aluminium, magnezu oraz szkła, ale przy tym waży niecałe 1,3 kg.

Podczas pracy na ThinkBooku Plus można skutecznie zapomnieć o ładowarce. Akumulator o pojemności 53 Wh potrafi działać do 17 godzin w przypadku korzystania z ekranu głównego oraz do 24 godzin w przypadku ekranu E-Ink. Dużą zaletą ładowarki USB-C o mocy 65W jest to, że możemy jej wykorzystać nie tylko do szybkiego ładowania laptopa, ale również dowolnego smartfonu.

Lenovo ThinkBook 13x i – klasycznie i kompaktowo do granic możliwości

Kompaktowość przede wszystkim

Dla osób szukających klasycznej konstrukcji, ale jednocześnie bardzo kompaktowych wymiarów, Lenovo ma model ThinkBook 13x i. To jeden z najmniejszych 13-calowych laptopów na rynku. Został zamknięty w obudowie o grubości zaledwie 12,9 mm i masie ok. 1,3 kg.

Wygodna praca w każdych warunkach

Takie wymiary udało się uzyskać przez zmniejszenie ramek wokół ekranu. Po bokach mają one grubość zaledwie 3,9mm. Sam ekran ma przekątną 13,3 cala i wyświetla obraz o wysokiej rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli. Dzięki czemu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni możemy zmieścić dużo więcej treści. Ekran jest bardzo jasny. 400 nitów w połączeniu z antyodblaskową powłoką gwarantują wygodną pracę nawet w bardzo jasnym otoczeniu. Niekoniecznie w domowym zaciszu.

O wyposażeniu słów kilka

Sercem laptopa jest procesor Intel Core 11. generacji, zgodny z programem Intel Evo. To oznacza, że czeka nas najwyższa możliwa wydajność podzespołów. Do tego mamy do 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 1 TB. Pliki prześlemy za pomocą uniwersalnych i szybkich portów USB-C z obsługą Thunderbolt 4 lub poprzez szybkie Wi-Fi 6.

Akumulator o pojemności 53 Wh pozwala na maksymalnie 12 godzin pracy. Duża zaletą ładowarki laptopa jest nie tylko ładowanie mocą 65W przez port USB-C, ale również same wymiary ładowarki. Czasy dużych, dwuczęściowych ładowarek są już dawno za nami i zasilacz Lenovo jest znacznie bardziej kompaktowy.

Lenovo ThinkBook 14p oraz ThinkBook 16p dla najbardziej wymagających

Lenovo ThinkBook 16p

Gdy liczy się wydajność

Laptopy Lenovo ThinkBook 14p oraz ThinkBook 16p to sprzęt zdecydowanie dla bardziej wymagających użytkowników. Oba modele są wyposażone w procesory AMD Ryzen 5000H, do 32 GB pamięci RAM i dyski SSD o pojemności 1 TB.

Jeśli poza nauką i pracą biurową potrzebujemy sprzętu do obróbki multimediów lub relaksu przy nowych grach, wtedy lepszym wyborem jest ThinkBook 16p. Znajdziemy w nim najwydajniejsze karty graficzne Nvidia z serii RTX 3000.

Mocne podzespoły nie tylko wewnątrz obudowy

Lenovo ThinkBook 14p

Sporo dzieje się również na zewnątrz laptopów ThinkBook 14p oraz 16p. Mówimy tu przede wszystkim o ekranach. W ThinkBooku 14p mamy do wyboru 14-calowy panel IPS o rozdzielczości FullHD lub OLED o rozdzielczości 2.8K o jasności 400 nitów i 100% pokryciu palety DCI-P3. Dzięki temu idealnie nadaje się do obróbki zdjęć lub filmów.

Nie gorzej wypada pod tym względem ThinkBook 16p. Tutaj mamy 16-calowy ekran o rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli z certyfikatem X-Rite Panteone. Co oznacza odwzorowanie barw na najwyższym poziomie.

Portów dostajemy sporo. W 14-calowym modelu są to dwa porty USB-C 3.2 Gen2 oraz czytnik kart pamięci. Większy, 16-calowy, dostał dodatkowo aż trzy porty USB-A 3.2 Gen 1.

Na sprzęcie do nauki i pracy nie warto oszczędzać

Mamy trudne czasy, ale musimy pamiętać, że kupując laptopa do pracy lub nauki mówimy o inwestycji. Często inwestycji na lata. Dlatego warto zadbać o to, aby sprzęt oferował dobrą wydajność nie tylko w dniu zakupu, ale również za dwa, czy nawet trzy lata.

Laptopy Lenovo będą bardzo dobrym wyborem. Są dobrze wykonane, kompaktowe oraz wyposażone w najnowsze dostępne podzespoły. Inwestycje mają to do siebie, że muszą być mądre. Inwestycja w laptopy Lenovo to bardzo mądre posunięcie.

Przedstawione wyżej modele z serii ThinkBook nowej generacji będą dostępne na polskim rynku w przyszłym kwartale.

Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo