Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia SilverStone PF360W-ARGB

test SilverStone PF360W-ARGB, recenzja SilverStone PF360W-ARGB, opinia SilverStone PF360W-ARGB

SilverStone PF360W-ARGB to jedno z nielicznych białych AiO na rynku. Czy świetny wygląd oznacza też znakomitą wydajność?

Akcesoria SilverStone PF360W-ARGB

Wraz z chłodzeniem otrzymujemy całkiem sporo dodatków. Do dyspozycji, oprócz zestawu montazowego i instrukcji, mamy kontroler ARGB podłączany do złącza SATA, tubkę pasty termoprzewodzącej, przejściówkę Molex -> 4 pin, 3x 4pin -> 1x 4 pin, 2x 3 pin ARGB -> 1x 3 pin ARGB, 3 pin ARGB -> 4 pin do kontrolera czy 4 pin (ten sam co poprzedni) do 3 pin ARGB i 3 pin ARGB pasujący do niektórych płyt głównych. Tak naprawdę więc całość możecie bez problemów zsynchronizować z dowolną płytą główną, a dołączone kable mogą posłużyć za przedłużacze. Małym minusem jest ten Molex – szkoda, że nie jest to SATA. Kontroler nie daje możliwości podłączenia pod przycisk reset, więc jeśli jego użyjecie to musicie otwierać obudowę aby zmieniać podświetlenie. Sam montaż jest bezproblemowy i bardzo łatwy. Spokojnie w pojedynkę dacie sobie z tym radę.

Specyfikacja SilverStone PF360W-ARGB

SilverStone PF360W-ARGB wygląda świetnie. Biała wersja w połączeniu a podświetleniem ARG i świetnie wyglądającą blokopompką robi wrażenie. W szczególności to logo firmy na bloku jest fantastyczne i tak naprawdę pozwala na montaż w dowolnej orientacji. Pamiętajcie też, że w sprzedaży jest wersja czarna, która jest trochę tańsza i również świetnie wygląda. Małym minusem jest duża ilość kabli. Z wentylatorów i blokopompki wychodzą po dwa, więc trzeba będzie się postarać, aby w obudowie je ładnie ułożyć.

Czytaj też: Test chłodzenia NZXT Kraken X53 RGB

Chłodnica ma wymiary 394 mm x 120 mm x 28 mm i została wykonana z aluminium. Wychodzą z niej dwa węże o długości 400 mm. Mogły by być one troszkę bardziej elastyczne. Połączenie z blokopompką jest ruchome, więc łatwo ustawicie je odpowiednio w obudowie.

Na górze blokopompki jest logo SilverStone, ale tak jak wspominałem, z każdej strony wygląda ono tak samo. Logo wraz z bocznymi paskami jest podświetlane, co robi świetne wrażenie wizualne. Sama pompka pracuje z prędkością 3400 RPM i jest zasilana ze złącza 3 pin. Dodatkowo z bloku wychodzi jeszcze jeden kabel 3 pin ARGB ze złączami męskimi i żeńskimi. Sama podstawka jest miedziana, a kanaliki z cieczą mają 0,2 mm średnicy.

Dołączone wentylatory to 120 mm modele Air Blazer 120RW. Mają one maksymalną prędkość równą 2200 RPM, przepływ powietrza 94 CFM, ciśnienie 3,53 mm oraz głośność 35,6 dBA. Wychodzą z nich dwa kable – 4 pin PWM oraz 3 pin ARGB ze złączem męskim i żeńskim. Trochę trzeba będzie się namęczyć, aby je ładnie ułożyć w obudowie, ale jest to ostatnio standard wśród AiO, które mam okazję testować. Natomiast dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo zsynchronizujecie podświetlenie i podłączycie pod jedno złącze na płycie głównej.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core-i5 10600K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Z490 Aorus Pro AX
Pamięć RAM
Team Group T-Force Vulcan Z 2x 8 GB 3000 MHz CL16
Dysk
Adata SU800 256 GB M.2
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa
Be quiet! Dark Base Pro 900 Black Rev.2
Monitor
AOC G2260VWQ6

Testy SilverStone PF360W-ARGB

SilverStone PF360W-ARGB wypada świetnie w testach. Jest to jedno z najwydajniejszych AiO na maksymalnych obrotach, chociaż musicie się tutaj liczyć z naprawdę słabą kulturą pracy. Na mniejszych obrotach jest już na szczęście znacznie ciszej, a na 800 RPM nawet go nie usłyszycie. Wydajność pozostaje przy tym bardzo dobra w stosunku do konkurencji. Jeśli nie podkręcacie procesora to AiO nie powinno więc mocno się rozkręcać. Duży zakres obrotów wentylatorów daje Wam za to pewność, że możecie bezproblemowo wycisnąć z każdego procesora 100% możliwości.

Czytaj też: Test chłodzenia Arctic Freezer i13 X

Podsumowanie testu SilverStone PF360W-ARGB

SilverStone PF360W-ARGB kosztuje ok. 600 zł, natomiast czarna wersja (SilverStone PF360-ARGB) ok. 540 zł. Uważam, że oba modele są świetnymi konstrukcjami w pełni godnymi rekomendacji.

Przede wszystkim w oczy rzuca się świetny wygląd. Mało na rynku jest białych AiO, a testowany model wyróżnia się znakomitym podświetleniem ARGB, w szczególności blokopompki. Ta ma logo firmy, które z każdej strony wygląda tak samo, więc możecie go zamontować w dowolnej orientacji. W zestawie jest też mnóstwo kabli i kontroler ARGB, więc bez problemów podłączycie całość pod płytę główną. Jeśli nie jest ona kompatybilna to możecie AiO sterować poprzez kontroler. Brakuje mi tutaj jednak możliwości podłączenia go pod przycisk reset w obudowie.

W testach SilverStone PF360W-ARGB wypadł świetnie. Na maksymalnych obrotach jest to jedno z wydajniejszych AiO w zestawieniu, choć jest wtedy bardzo głośno. Na mniejszych temperatury również są świetne w stosunku do konkurencji, a chłodzenie robi się znacznie cichszej. Ponieważ chłodzenie ląduje w TOP 3 najwydajniejszych na maksymalnych obrotach to z pewnością należy mu się stosowne odznaczenie.

Jeśli więc planujecie budowę białego komputera to śmiało możecie kupować SilverStone PF360W-ARGB. Jeśli kolor nie robi Wam różnicy to w znakomitej cenie znajdziecie wersję czarną.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.