Większość dronów posiada swoje gimbale i kamery pod korpusem. Dlatego też firma Acecore stworzyła wyjątkowego drona Zoe Zetona, którego najważniejszą cechą jest zamontowany z przodu i na górze 2-osiowy gimbal Gremsy.
Do wspomnianego gimbala można zamontować pełnoprawne aparaty, jak np. 61-MP A7R IV od Sony, którą widzimy na zdjęciach promocyjnych. Dzięki temu połączeniu nagrywanie z dronem Zoe Zetona jest swobodne, jak nigdy, bo tak umieszczony gimbal sprawia, że obudowa drona nie koliduje z kadrem, umożliwiając nawet obroty o 90 stopni w górę, czy w dół.
Czytaj też: Jak drony z Nixie przyspieszają pobieranie próbek wody?
Firma Acecore postarała się, aby jej profesjonalny dron Zoe Zetona był unikalny
To coś nowatorskiego, a innowacje zawsze kosztują więcej i choć ceny nie znamy, jako że zostanie ujawniona tylko operatorom komercyjnym, to wiemy, że stworzenie Zoe Zetona kosztowało wiele wysiłku. Wiele jego elementów musiało zostać przeniesionych, aby nowa konfiguracja była dobrze wyważona i mogła działać w różnych warunkach pogodowych.
Czytaj też: Nowa broń przeciwko dronom strzela w nie dziwnym różowym konfetti
Zoe Zetona obsługuje pojedynczego, lub parę operatorów i może być używany w konfiguracjach quadkoptera lub oktokoptera. Firma zapewniła mu też pełną redundancję śmigieł dzięki opracowaniu nowego, opatentowanego współosiowego silnika UAV.
Czytaj też: Parrot ANAFI Ai, to dron o nieograniczonym zasięgu dzięki 4G
Po stronie możliwości drona Zoe Zetona możecie liczyć na 26-minut pracy na jednym ładowaniu Li-Po przy locie z aparatem, lot z obciążeniem do 2,2 kg i maksymalną prędkość 91 km/h. Acecore twierdzi, że ten dron jest w stanie w razie potrzeby pozostać prawie całkowicie nieruchomo w powietrzu, może wytrzymać wiatr o prędkości do 46,3 km/h, ma wbudowaną funkcję unikania przeszkód LiDAR i korzysta z szyfrowanego łącza radiowego o zasięgu łącza danych 16 km.