W końcu udało się kupić własny model Apple Watch? To doskonała wiadomość i świetna perspektywa poprawy swojej kondycji, ale także produktywności. Jednak podobnie, jak każdy inny sprzęt, również inteligentne zegarki z logo nadgryzionego jabłka ulegają eksploatacji. Sprawdź, jak zadbać o swojego Apple Watch, by służył nam przez wiele następnych lat.
Ochrona wyświetlacza przed uszkodzeniami
Najnowsze modele wyświetlaczy Apple Watch SE wyposażone zostały w ultra mocne szafirowe szkło kryształowe, które z jednej strony oferuje najlepszą na rynku responsywność na dotyk, a z drugiej chroni przed uszkodzeniami. Jednak doskonale wiemy, że nie wynaleziono jeszcze materiału, który całkowicie wyeliminuje takie ryzyko.
Co to dla nas oznacza? Ciągłą obawę przed zarysowaniem lub, co gorsza, pęknięciem wyświetlacza. Jeśli jednak nasz Apple Watch ma być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem, prędzej czy później będzie on narażony na tego typu zdarzenia. Rozwiązanie? Inwestycja w skuteczną ochronę wyświetlacza. Na rynku dostępnych jest wiele szkieł ochronnych przeznaczonych właśnie do zegarków marki Apple. Zabezpieczając swój telefon, nie zapomnij o zegarku i również zainwestuj w hartowane szkło, które ochroni wyświetlacz i wydłuży żywotność ekranu, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić setki złotych na jego wymianie.
Jak czyścić Apple Watch by zawsze lśnił jak nowy?
Jeśli zależy nam na tym, by Apple Watch zawsze lśnił czystością, powinniśmy regularnie zainwestować trochę czasu w proste czynności konserwacyjne. Zasada numer jeden – nie używamy w tym celu mydła lub innych środków chemicznych. Wystarczy prosta ściereczka z mikrofibry, która nie strzępi się i cechuje się gładką powierzchnią. Taką ściereczką z powodzeniem wyczyścimy nasz wyświetlacz, zapewniając mu idealny wygląd. Inne, newralgiczne elementy smartwatcha, jak na przykład pokrętło powinniśmy wyczyścić, wykorzystując tę samą metodę, wzmacniając je ewentualnie przemyciem pod bieżącą wodą (Apple Watch to zegarek wodoodporny).
Nie możemy oczywiście zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji paska naszego zegarka. Tutaj w zależności od modelu (skórzany lub sportowy) paska, powinniśmy znowu wykorzystać ściereczkę z mikrofibry lekko zwilżoną lub całkowicie suchą, gdy pasek jest skórzany. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut, a zapewni nam błysk, którego doświadczyliśmy, wkładając nasz Apple Watch SE 2 po raz pierwszy.
Apple Watch – zadbaj także o baterię
Bateria wbudowana w Apple Watch z modelu na model cechuje się coraz lepszą wydajnością i dłuższymi cyklami pracy. Nie oznacza to jednak, że kupując najnowszy model smartwatcha, powinniśmy całkowicie zrezygnować z koncepcji dbania o nasz akumulator. Jak dbać o akumulator? Przede wszystkim unikać bezpośredniego kontaktu z bardzo zimną lub bardzo gorącą temperaturą. Zadbajmy o to, by cyklicznie sprawdzać czystość styków ładowania, a w samym momencie podpinania zegarka nie zapominać o nim na kilkanaście godzin – przeładowanie baterii z pewnością nie wpływa na nią dobrze.
Jeśli zależy nam na tym, by zegarek działał jak najdłużej, zrezygnujmy z odświeżania aplikacji w tle i wyłączmy ty, które nie są nam w danym momencie potrzebne. Te zabiegi sprawią, że i tak wytrzymała bateria Apple Watch będzie wydajnie wspierać nas w naszych zadaniach przez wiele godzin bez obaw o jej wyczerpanie.
Artykuł sponsorowany.