Przestoje w produkcji mogą okazać się niezwykle kosztowne. Sprawdź, jak w prosty sposób można ich uniknąć.
Czym są przestoje w produkcji i dlaczego są tak kosztowne?
Przestoje w produkcji to nic innego, jak czasowe zaniechanie procedur na skutek awarii maszyny, systemu albo sprzętu pomocniczego. Jeśli jeden z elementów nie jest w stanie pracować wydajnie, pozostałe procedury nie mogą być zrealizowane zgodnie z przyjętymi normami. Przestoje w produkcji mogą wystąpić o dowolnej porze – czasami do awarii dochodzi niemalże z dnia na dzień, bez wcześniejszych oznak uszkodzenia. Problemy, które nie zostaną natychmiastowo rozwiązane, mogą generować bardzo wysokie koszty. Nierzadko naprawa poszczególnych komponentów trwa nawet kilka dni, w czasie których pracownicy nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków. Niewyprodukowanie odpowiedniej ilości towaru naraża nas na kary finansowe, jeśli zobowiązaliśmy dostarczyć go do kontrahenta w określonym terminie. Kara umowna może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Jak zminimalizować ryzyko przestojów produkcyjnych?
Przestojów produkcyjnych w wielu przypadkach można uniknąć – ważne są bowiem przeglądy, dzięki którym przedsiębiorca będzie poinformowany o stanie technicznym konkretnych urządzeń. Wiedząc, które z nich nadają się do naprawy, można podjąć działania prewencyjne. Przeglądy warto przeprowadzać regularnie, przynajmniej raz w roku albo jeśli cokolwiek budzi wątpliwości. Korzystając z profesjonalnych usług serwisowych, z awarią poradzimy sobie w krótkim czasie. Bardzo istotna jest szybka reakcja ze strony pracowników, którzy poinformują o zaistniałym problemie. Następnie należy skontaktować się z wyspecjalizowanym serwisem, takim jak pleservice.com. Usługi serwisowe świadczone są w najkrótszym możliwym czasie, co umożliwia ponowne rozpoczęcie produkcji nawet tego samego dnia, w zależności od rodzaju awarii i złożoności prac, które będzie trzeba w związku z nią przeprowadzić. Wsparcie techniczne w produkcji polega także na przeprowadzaniu szkoleń z obsługi urządzeń, które pozwalają samodzielnie poradzić sobie z prostymi problemami natury technicznej.
Optymalizacja produkcji za pomocą usług serwisowych
Optymalizacja produkcji skupia się na ograniczeniu kosztów, a także przyspieszeniu niektórych procesów. Przyspieszenie produkcji nie zawsze okazuje się możliwe, ale warto podjąć wszelkie kroki mające na celu zminimalizowanie ryzyka zastojów. Profesjonale usług serwisowe to wsparcie merytoryczne oraz pomoc w naprawie urządzeń, systemów czy maszyn, jeśli już dojdzie do awarii. Istotnym aspektem jest też możliwość udzielenia porady w formie zdalnej – wiele problemów można rozwiązać w bardzo prosty sposób, bez większej ingerencji. Potrzebna jest jednak specjalistyczna wiedza, którą posiadają wykwalifikowany pracownicy serwisu. Zastanawiając się, jak zminimalizować przestoje w produkcji, warto rozpocząć od nawiązania współpracy z podmiotem świadczącym usługi serwisowe. Specjaliści doradzą, jakie rozwiązania wdrożyć, aby nie dochodziło do awarii urządzeń. Zadbają o regularne przeglądy, skupią się także na przeszkoleniu pracowników, zwłaszcza tych, którzy na co dzień zajmują się zarządzeniem procesami produkcyjnymi. Choć dla niektórych przedsiębiorców korzystanie z pomocy specjalistów to spory wydatek, warto potraktować go w kategoriach inwestycji. Przestoje w produkcji okazują się znacznie kosztowniejsze, narażając firmę na ogromne straty finansowe. Dużo gorsza jest jednak utrata reputacji i opinii sprawdzonego, zaufanego dostawcy.
Materiał sponsorowany.