WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Fisker szykuje się na wojnę SUVów z Teslą swoim Ocean 2020

Chociaż producenci elektrycznych samochodów z Ameryki kojarzą się nam głównie z Teslą i Rivianem, to nie możemy zapominać o producencie Fisker. Ten zresztą przypomniał o sobie szczegółami na temat elektrycznego SUVa Ocean 2020.

Ocean 2020 zostanie zaprezentowany w formie gotowej do produkcji 4 stycznia następnego roku i pokaże nam wizję Fisker na „najbardziej ekologiczny pojazd na świecie”, w którym wykorzystano pochodzące głównie z odzysku materiały. Ostateczne szczegóły dotyczące cen, specyfikacji i wydajności zostaną wyszczególnione, gdy książki zamówień na nowy model zostaną otwarte 27 listopada 2019 roku, ale teraz i tak sporo wiemy.

Ocean 2020 zawalczy z Modelem Y, a więc pierwszym crossoverem Tesli i nie tylko pod kątem wyglądu, ale też ceny, ponieważ w obu przypadkach mowa o wycenie nieco poniżej 40000 dolarów. Poglądowe zdjęcia pokazują, że Ocean ma spory prześwit i wyjątkowo nowoczesny, użytkowy styl z wieloma inspiracjami koncepcji Fisker Emotion. Najważniejsze detale stylistyczne obejmują duży wlot powietrza z przodu, poszerzone nadkola i futurystyczny design reflektorów.

Ocean ma również sekcję dachu w stylu targa z wbudowanym panelem słonecznym, który zwiększa pojemność zestawu akumulatorów litowo-jonowych o mocy 80 kWh. Fisker stwierdza, że:

Za naciśnięciem jednego przycisku można uzyskać rozszerzoną atmosferę na świeżym powietrzu bez uszczerbku dla solidnej i bezpiecznej integralności strukturalnej SUVa.

Uważa się, że bateria w Ocean 2020 wystarczy na przejechanie do 480 kilometrów, a napęd w nim będzie sprowadzał się do dwóch silników (jednym na tylnej i jednym na przedniej osi). Wnętrze SUVa zaoferuje z kolei wiodącą w swojej klasie przestrzeń, duży wyświetlacz head-up i inteligentny interfejs użytkownika.

ŹRÓDŁO: Auto Car