WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

A co jeśli mógłbyś poruszać nagranymi elementami?

Oglądanie filmów to bardzo pasywne zajęcie. Nie można w nie wnikać, przestawiać rzeczy czy robić bałaganu. Nie podobało się to naukowcom z MIT i stworzyli oni kamerę, która po nagraniu pozwala na zabawę rzeczami z filmu.

System ten nazywa się Interactive Dynamic Video (IDV). Potrzebuje on mniej niż 5 minut do nagrania i zorientowania się w możliwościach ruchowych danego elementu. Dzieje się to dzięki analizie jak rzecz się zmienia gdy ktoś ją specjalnie trąci. Dzięki temu można przewidzieć jak element powinien się reagować podczas ruszania nim kursorem na komputerze. Całość została dobrze przedstawiona na filmiku poniżej.

Zastosowań takiego systemu jest całe mnóstwo- od edukację po rozrywkę. Jako, że ostatnio na fali jest Pokemon Go to naukowcy pokazali zastosowanie IDV w tej grze. Pokemony podczas poruszania faktycznie mogą poruszać liśćmi i trawą. Wygląda to znakomicie.

IDV nie jest jeszcze doskonały, ale jest to już znakomity początek do jego rozwijania. Naukowcy chcą teraz zwiększyć dokładność i jakość ruchu nagrywanych modeli. Chcą oni, aby system mógł zostać wykorzystany do badania integralności strukturalnej budynków oraz w filmach w celu polepszenia oddziaływania osoby żywej z tą wygenerowaną komputerowo.

Źródło: https://www.engadget.com