Gdzieś tam pomiędzy wielkimi premierami znajduje się A Plague Tale: Innocence, o którym coś tam słyszymy, ale niezbyt często i niezbyt głośno. Dziwne… zwłaszcza że gra zadebiutuje już 14 maja bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Czytaj też: Mortal Kombat 11 na PC – przeciętny port, pierwsze mody, ograniczenia wydajnościowe

Jednak zanim to nastąpi, możemy obejrzeć kilka minut rozgrywki, która zapowiada się… intrygująco. W grze śledzimy bowiem historię rodzeństwa, które walczy o przetrwanie w 14-wiecznej Francji, gdzie szczury są nie tylko wszechobecne, ale stanowią też realne zagrożenie i to nie przez choroby, jakie przenoszą, a ich krwiożercze zapędy. Sami wcielimy się w starszą siostrę Amicię, która próbuje uchronić swojego młodszego brata Hugo.

Jakbyśmy wcześniej nie połapali się, że w A Plague Tale: Innocence to szczury będą grać główną rolę, to ten gameplay jasno już to pokazuje. Będziemy stawiać czoła zagadkom z udziałem głównie szczurów (a raczej tego, jak usunąć je z drogi), zabawimy się w eksploratora, będziemy przemykać cichaczem w cieniu i spędzimy minuty na craftingu. Choć na to nie wygląda, to mam nadzieję, że szczury nie będą tym dla A Plague Tale: Innocence, czym Horda dla Day’s Gone, czyli… jednym ciekawym elementem gry.

Czytaj też: Nowe wieści o PlayStation 5 – wiemy dlaczego Sony tak szybko ujawniło masę informacji

Źródło: Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej