WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

A tak będzie wyglądała baza SpaceX na Marsie

A tak będzie wyglądała baza SpaceX na Marsie

Każdą następną zapowiedź Elona Muska powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, ale obok najnowszych grafik nie możemy przejść obojętnie. Według projektów tak będzie wyglądała baza SpaceX na Marsie.

Wczoraj Elon wrzucił na swojego Twittera dwa zdjęcia, które przybliżają nam marsjańskie marzenia SpaceX. Jedna z grafik pokazuje start BFR (Big Falcion Rocket), czyli masywnej rakiety, która nadal jest w fazie tworzenia. Druga również pokazuje trzy te same rakiety i bazę „Mars Base Alpha” majaczącą w oddali. To właśnie ona ma być pierwszą ludzką osadą na czerwonej planecie, zapowiedzianą przez SpaceX dawno temu. Plany co do niej są banalnie proste – do 2022 roku prywatna firma ukończy dwie misje zaopatrzeniowe na Marsa, a do 2024 roku zasiedlą ją pierwsi marsjańscy osadnicy z Ziemi. Ostatecznie pełnoprawna „Mars Base Alpha” ma powstać do 2028 roku.

pic.twitter.com/Fn0hKJd3uJ

— Elon Musk (@elonmusk) 21 września 2018

Mars Base Alpha pic.twitter.com/O1llQp8rFY

— Elon Musk (@elonmusk) 21 września 2018

Najpierw jednak SpaceX musi zacząć testować swój system BFR, co zostało zapowiedziane na pierwszą połowę następnego roku. Te rakiety mają również zostać wykorzystane do zbudowania bazy na księżycu, który będzie idealnym punktem powrotnym z Marsa. „Moon Base Alpha” Elon pokazał przed rokiem na Instagramie, z którego grafiki zostały już zdjęte. Pokazują jednak zmiany, jakie SpaceX wprowadził do projektu BFR. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć znacznie większe stateczniki u podstawy.

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Twitter via Engadget