Reklama
aplikuj.pl

Acer Chromebook Spin 514 zadebiutował

Acer Chromebook Spin 514 zadebiutował

Firma Acer ogłosiła właśnie debiut nowego Chromebooka Spin 514. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ma do zaoferowania.

Oto nowy, superwydajny Chromebook Spin 514!

Za wydajność odpowiadają tutaj procesory AMD Ryzen 5000 C-Series oparte na architekturze AMD „Zen 3″. Dzięki temu idealnie poradzi sobie nawet z wymagającą pracą, niezależnie czy chcemy zrobić porządek z finansami czy skorzystać z najnowszej aplikacji. Granie w chmurze albo oglądanie filmów w wysokiej jakości? O płynny obraz zadba grafika AMD Radeon, a o jakość – 14-calowy, multidotykowy wyświetlacz IPS Full HD Chromebooka. Dodatkowe wrażenia zapewnią żywa paleta kolorów 100% sRGB i bardzo wąskie ramki boczne o grubości 6,1 mm (0,24 cala), dzięki czemu ekran będzie lepiej widoczny. Natomiast szkło Corning Gorilla Glass uchroni go od zadrapań i wgnieceń.

Z racji, że obecnie często wykorzystujemy nasz sprzęt do pracy i nauki zdalnej, Acer zadbał o rozwiązania, które to ułatwią. Będziemy więc mogli cieszyć się z wysokiej jakości wideokonferencji dzięki kamerze internetowej Full HD wyposażonej w redukcję odbicia światła. Chromebook Spin 514 wyposażono też w wysoką jakość dźwięku i specjalną przysłonę, która po zakończeniu wideokonferencji zapewni nam prywatność.

Trwałość klasy wojskowej MIL-STD 810H w połączeniu z aluminiowymi pokrywami zapewni użytkownikom ochronę, której potrzebują – do pracy, na zajęcia i do zabawy. Dzięki 360-stopniowym zawiasom możemy ustawić ekran tak, jak chcemy. Dostępne są cztery tryby – do wyświetlania prezentacji, tryb tabletu do rozrywki, tryb clamshell do wprowadzania danych za pomocą klawiatury oraz tryb namiotu do wykorzystania w niewielkich przestrzeniach. Bateria zapewnia produktywność nawet do 10 godzin w każdym z powyższych ustawień. Na pokładzie Chromebooka Spin 514 nie zabrakło Wi-Fi 6, portów USB Gen 2 Type-C i opcjonalnie HDMI.

Acer i AMD przygotowały także specjalną wersję tego laptopa dla użytkowników korporacyjnych. Acer Chromebook Enterprise Spin 514 jest wyposażony w funkcje biznesowe systemu operacyjnego Chrome OS, które zapewniają pracownikom nowoczesne wrażenia oraz szybko działające urządzenie z wbudowanymi zabezpieczeniami. Dodatkowo pozwala obniżyć całkowity koszt utrzymania.

Ceny i dostępność

Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność różnią się w zależności od regionu. Acer Chromebook Spin 514 (CP514-3H) oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 514 (CP514-3H w regionie EMEA będą dostępne w trzecim kwartale tego rok w cenach od 749 EUR oraz 849 EUR (wersja Enterprise).