Reklama
aplikuj.pl

Acer Predator Triton 300 – kompaktowy, wydajny i dobrze wyceniony

Akcja partnerska

„Gotowy do bitwy i chętny do walki” – takimi słowami Acer reklamuje na swojej stronie internetowej laptop Predator Triton 300. Patrząc na jego możliwości i specyfikację, jest w tym sporo prawdy.

Szybki ekran

Acer nie oszczędzał na wyposażeniu Tritona 300. Już po otwarciu klapy wita nas ekran IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości FullHD. Do tego mamy odświeżanie obrazu na poziomie 240 Hz oraz 3ms czas reakcji. To powoduje, że wyświetlane animacje są bardzo płynne i szybkie. Z doświadczenia wiem, że przesiadka ze zwykłej 60 Hz matrycy na 240 Hz robi ogromne wrażenie.

To jak ważna jest wyższa częstotliwość odświeżania idealnie pokazuje poniższe nagranie przygotowane przez Nvidie.

Mocarna specyfikacja z procesorem Intel Core 10. generacji

Sam szybki ekran nie wystarczy, aby wyświetlane na nim animacje były płynne. Do wyświetlania animacji w szybkości powyżej 60 klatek na sekundę potrzebna jest odpowiedni mocna specyfikacja. A tego w Tritonie 300 nie brakuje.

Sercem laptopa jest 6-rdzeniowy procesor Intel Core 10. generacji – i7-10750H z bazowym taktowaniem 2,6 GHz. Procesory Intela nie mają sobie równych jeśli chodzi o wydajność w grach i od lat potwierdzają to kolejne testy wydajności. Nie inaczej jest w tym przypadku. Użyty procesor zapewnia najlepsze możliwe osiągi. Szukając w sieci informacji o Tritonie 300 można trafić na starszy wariant z procesorem poprzedniej generacji. Niektórzy powiedzą, że to żadna różnica. To błędne myślenie, bo nowsza generacja to nie tylko nic nie znacząca cyferka. Za tym idą nowsze procesy technologiczne. W uproszczeniu możemy powiedzieć, że dzięki temu na tej samej powierzchni płytki procesora udało się zmieścić więcej elementów. Ma to przełożenie na wyższą wydajność, szybszą pracę, ale również lepsze zarządzanie energią. W przypadku procesorów Intel Core, ich 10. generacja to pod tymi względami spory i odczuwalny przeskok.

Dalej mamy kartę graficzną w architekturze Max-Q GeForce RTX 2060 z 6 GB pamięci RAM (GDDR6) lub RTX 2080 z 8 GB pamięci RAM oraz pamięć RAM (DDR4 2933 MHz SDRAM) – 16 lub 32 GB w trybie dual-channel. Z kolei pliki przechowany na 1 TB lub nawet 3 TB pamięci szybkiego dysku SSD.

Bestia w niepozornej formie

Predator Triton 300 to podręcznikowy przykład tego, że laptop do gier nie musi być komputerem praktycznie stacjonarnym. Komputer jest zamknięty w metalowej obudowie o grubości 19,9mm. Z kolei dzięki zastosowaniu cienkich ramek wokół ekranu nie jest ona przesadnie rozbudowana.

A wszystko to przy masie zaledwie 2 kg. Dzięki temu dostajemy sprzęt prawdziwie przenośny. Granie w podróży, jak i przewożenie laptopa w zwykłej torbie lub plecaku nie stanowią najmniejszego problemu. A przy tym nie nadwyrężają kręgosłupa.

Warto też dodać, że obudowa nie przywodzi na myśl agresywnego gamingowego wzornictwa. Jest stonowana, ale z cieszącymi oko akcentami. Takimi jak podświetlane logo na klapie oraz klawiatura z konfigurowalnym podświetleniem RGB. Z kolei na najczęściej używanych przyciskach WSAD zostały umieszczone specjalne, antypoślizgowe nakładki.

Wydajny podzespoły potrzebują wydajnego chłodzenia

Zamknięcie wydajnych podzespołów w tak małej obudowie niesie za sobą ryzyko przegrzania. W końcu to nie są rzeczy, które lubią ciasne przestrzenie. W Tritonie 300 za chłodzenie odpowiada technologia Aeroblade 3D 4. generacji inspirowanej lotem sowy.

Zastosowane wentylatory mają ząbkowane krawędzie, które usprawniają przepływ powietrza. W sumie składają się one z 59 łopatek i grubości zaledwie 0,1mm. Dzięki wingletom umieszczonym wzdłuż górnej i dolnej krawędzi i zakrzywionym płetwom wewnętrznej łopatki ograniczane są zawirowania powietrza, co dla nas przekłada się na jedno – cichszą pracę wentylatorów.

Nad wszystkim czuwa technologia Predator Coolboost, która dynamicznie dopasowuje prędkość wentylatorów do aktualnej temperatury wnętrza laptopa.

Szybka łączność nie tylko po kablu

Acer wyposażył laptopy Predator Triton 300 w szereg rozwiązań przyśpieszającą łączność. Kontroler sieciowy Killer E2600 monitoruje ruch sieciowy i nadaje komputerowi największy priorytet. Tak aby Netflix w pokoju obok nie zabierał nam Internetu w trakcie rozgrywki.

Z kolei moduł Killer AX1650i z obsługą Wi-Fi 6 wykorzystuje maksimum potencjału naszego łącza. Dzięki użyciu kanału o szerokości nawet 160 MHz możliwe jest przesyłanie danych z prędkością nawet 2,4 Gb/s.

Do dyspozycji mamy też port USB-C z obsługą Thunderbolt 3. Gwarantuje on nie tylko maksymalną dostępność prędkość przesyłania danych, ale też dzięki jego uniwersalności możemy go użyć zarówno do przesyłania plików, jak i obrazu do zewnętrznego ekranu o rozdzielczości 4K.

Acer Predator Triton 300 zaskakuje ceną

Tak wyposażony laptop do gier, w połączeniu z rzadko spotykanymi kompaktowymi wymiarami musi swoje kosztować. Spodziewałem się ceny zaczynają się się od jedynki z przodu i pięciocyfrowej kwoty. Tymczasem ceny laptopa Predator Triton zaczynają się od 7 299 zł, a kończą na 8 499 zł. Oczywiście w zależności od specyfikacji.

Taką cenę musimy zdecydowanie uznać za bardzo uczciwą.

Materiał powstał we współpracy z firmą Acer.