WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Acer ujawnił swój mobilny projektor C250i

Targi IFA 2019 w Berlinie trwają w najlepsze, a na nich nie zabrakło firmy Acer. Ta postanowiła iść jeszcze dalej w segment projektorów i zaprezentowała mobilny model C250i LED, który powstał z myślą strumieniowania obrazu ze smartfona „w dowolnym miejscu i czasie”.

Czytaj też: Przepaść w sieci 5G pomiędzy USA a Chinami będzie się powiększała

C250i ciekawi już od razu swoimi skręconymi liniami cylindrycznej obudowy, które są nie tylko estetycznym dodatkiem, ale też funkcjonalnym, ponieważ uwalnia to nabywców od potrzeby stosowania jakiegoś specjalnego stojaka. Ci mogą również postawić projektor na płaskiej podstawie, choć w tym trybie konieczne będzie bezprzewodowe połączenie go ze smartfonem z systemem iOS lub Android, ponieważ podstawa jest domem dla wielu fizycznych portów (w tym HDMI i USB-C).

Na jego pokładzie nie zabrakło też głośników (5-watowych), czy tradycyjnej rozdzielczości 1080p, a więc Full HD z automatyczną korekcją „efektu trapezu”. Nieznana jest jednak przekątna obrazu, a tarcza z przodu sugeruje ręczne ustawianie ostrości, a nie to automatyczne. Po stronie zasilania C250i powinien radzić sobie z 5-godzinnym sensem na jednym ładowaniu, a sam moduł projekcyjny może pochwalić się szeroką gamą kolorów, kontrastem 5000:1, emisją 300 lumenów ANSI, czy wytrzymałością do 3000 godzin. Cena? 489$, a sprzedaż C250i powinna ruszyć już w styczniu 2020 roku.

Czytaj też: Elektryczny wózek dziecięcy eStroller od Bosch

Źródło: New Atlas