WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Activision Blizzard ma zwolnić 200 pracowników

Jeśli wierzyć przeciekom Blizzard może mieć obecnie spore problemy, jeśli chodzi o rozwój swoich IP i tworzenie nowych. Wszystko przez pieniądze, których Activision chce gromadzić jak najwięcej, co widać po ostatnich grach studia. Overwatch, Heroes of the Storm, Hearthstone i nadchodzącym Diablo: Immortal – to wszystko to gry sieciowe, które powstały z myślą o długoterminowym czerpaniu zysku. Najgorsze jest jednak to, że ze studia może wylecieć wielu pracowników. 

Czytaj też: Poczynaniami Blizzarda ma teraz rządzić dział finansowy

Jak informuje serwis Bloomberg spółka Activision Blizzard po świetnym pod kątem finansów roku 2018 przygotowuje się na domniemane nadchodzące spadki dochodu, które są związane m.in. z zakończeniem współpracy z Bungie, co z kolei wiązało się z utratą marki Destiny i przez to obecnie rozwijanego Destiny 2. Jakie ma być rozwiązanie tego problemu? Całkiem proste – zmniejszenie kosztów przez zwolnienie setek pracowników.

Oczywiście nadal to jedynie plotki, ale całkiem prawdopodobne, jeśli rzucimy okiem na ostatnie doniesienia. Zwłaszcza że zarówno Overwatch, jak i Hearthstone, które są zaraz obok WoWa w kwestii wyciągania od graczy kasy z mikropłatności już dawno przeżyły swoje lata świetności, a teraz baza graczy zgromadzona wokół nich albo utrzymuje się na względnie stałym poziomie, albo spada.

Warto przypomnieć o jednym z następstw „cięcia kosztów”, jakim było zmniejszenie ekipy pracującej nad Heroes of the Storm i porzuceniu tamtejszej ligi e-sportowej.

Czytaj też: Blizzard zwariował – firma „tnie koszty” rozdając pieniądze byłym pracownikom

Źródło: Wccftech