WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Activision Blizzard ogłasza nowy rekord dochodu netto i zwalnia 800 osób

Activision Blizzard ogłasza nowy rekord zarobionych pieniędzy, po czym… zwalnia 800 osób. Jakie firma ma plany na przyszłość?

Źle się dzieje w Blizzardzie. Spółka Activision Blizzard musi przejść spore zmiany, które dotkną setki osób. Najpierw jednak dobre dla firmy wiadomości. Dochód netto w 2017 roku wyniósł $7.02 miliarda. W roku 2018 było to już $7.50 miliarda. Taki wzrost na pewno cieszy właścicieli, jednak rekord w 2019 prawdopodobnie nie zostanie pobity. Wszystko przez to, że nie będzie żadnej dużej premiery od Acti w 2019 roku, a nowe Call of Duty zadebiutuje pod sam koniec roku fiskalnego.

Czytaj też: Nowe screeny z Days Gone – poznajcie przeszłość bohatera gry

Ten rok dla Blizzarda był jednak fatalny. Firma poległa jeśli chodzi o produkcję Diablo 4, a zamiast niego zapowiedziała na płatnym wydarzeniu mobilną odsłonę serii. Do tego wszystkiego doszedł fatalny PR i skopany marketing. W związku z tym Blizzard się teraz zmieni. Prawie 800 osób musi szukać nowej pracy. Poleci w większości dział marketingu i inne segmenty firmy nie zajmujące się stricte grami wideo.

Czytaj też: Kooperacja w Supreme Commander 2 „już” możliwa

Źródło: engadget.com