WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wtyczka Flash to piaskownica dla hakerów, dlatego Adobe wytoczy ciężkie działa

Adobe zakończy obsługę Flasha po zakończeniu 2020 roku, co nie jest żadną tajemnicą, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, jak ten proces będzie przebiegać z punktu widzenia użytkowników.

ZDNet informuje, że Adobe poprosi nas o odinstalowanie Flasha „jeszcze w tym roku” – jeśli do tej pory nie postaraliśmy się o jej usunięcie. Oczywiście jednocześnie firma wcześniej uniemożliwi pobieranie plików instalacyjnych wtyczki, jak również zablokuje uruchamianie zawartości Flash od 2021 roku.

Tego typu ostre postępowanie nie jest dziwne, jako że Flash jest istnym koszmarem w myśl bezpieczeństwa, a umożliwienie użytkownikom dalszego korzystania z niego bez jego aktualizacji, zachęciłoby atakujących do dalszego odkrywania i wykorzystania luk (via Engadget).

Czytaj też: Aplikacja wykrywająca niewydolność serca po głosie

Jednak i tak Adobe postawiło na niecodzienną strategię, bo tego typu dalece zakrojone akcje, zdarzają się rzadko. Dzięki temu firma zapewni sobie przynajmniej „czyste ręce”, kiedy po porzuceniu wsparcia dla Flasha użytkowników dręczyłyby jakiekolwiek ataki.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News