Reklama

Afterlife to rewolucyjny tytuł przeznaczony na VR

Technologia VR wciąż się rozwija. Za dwa lata, wraz z premierą PS VR 2 powinniśmy zobaczyć kolejny krok w jej popularyzacji. Producenci wciąż wpadają jednak na nowe pomysły, jak wykorzystać współczesne sprzęty.

Jednym z oryginalniejszych w ostatnim czasie projektów jest Afterlife. Tytuł ten jest przeznaczony na sprzęty do wirtualnej rzeczywistości jednak to, co go wyróżnia to brak oprawy graficznej, jaką znamy. Cała gra wideo jest filmem, który dostosowuje się do tego, co robimy w jego świecie. W tej produkcji wcielimy się w rolę małego dziecka, więc nie otrzymamy zbyt dużej swobody w poruszaniu się, jednak sama „grafika” będzie stała na najwyższym poziomie, co pozwoli na niespotykany do tej pory poziom immersji.

Gra opowie historię rodziny, która przeżywa żałobę. Nie będzie to zatem historia wesoła, jednak nasze akcje w świecie gry wpłyną na to, jak potoczy się fabuła. Czy możliwe, że gracz-dziecko będzie kluczem do szczęścia? Produkcja na początku pojawi się na komputerach PC, a potem trafi na PlayStation VR. Początek gry będzie dostępny za darmo do wypróbowania. Powinniśmy się go spodziewać w pierwszym kwartale 2019 roku na Oculus Rift, Oculus GO oraz GearVR.

Czytaj też: Zwiastun Super Smash Bros. Ultimate demonstruje wszystkich bohaterów gry

Źródło: worthplaying.com