Reklama

AirTouch – BMW zaprezentuje nowy system kontroli gestami

Bawarska firma jedzie na CES 2016 z zamiarem pokazania możliwości, jakie oferuje system sterowania urządzeniami za pomocą gestów. AirTouch ma być unowocześnionym rozwiązaniem zaprezentowanym na zeszłorocznych targach.

Pomysł nie jest bowiem szczególnie nowy: mówiono o nim już rok temu, kiedy to BMW serii 7 wyposażono w podobny, choć znacznie mniej rozbudowany system. Tamto rozwiązanie pozwala, m.in. ustawić nawigację bądź regulować głośność bez kontaktu z klawiszami.

W przypadku AirTouch na panelu sterowania znajduje się ekran wyświetlający informacje, jednak aby je uzyskać nie jest konieczne wciskanie przycisków. Wystarczy machnąć dłonią przed czujnikami, co przekłada się na wybór poszczególnych opcji. Aby na koniec potwierdzić chęć wykonania jakiejś czynności, należy użyć przycisku znajdującego się na kierownicy (w przypadku kierującego autem) lub drzwiach (dla pasażera).

Projektanci samochodów jednocześnie skupiają się na poprawie bezpieczeństwa jazdy. Zaimplementowane pomysły mają w jak najmniejszym stopniu rozpraszać uwagę kierowcy. Oprogramowanie w wersji demo zostanie zaprezentowane na targach CES 2016 w Las Vegas. Co ciekawe, za model testowy posłuży prawdopodobnie BMW i8 w wersji Spyder.

[Źródło i grafika: theverge.com]