WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aktualizacja Battlefield 5 – jakie zmiany nadeszły wraz z Uderzeniem Pioruna?

Aktualizacja Battlefield 5 rozwija produkcję DICE. Jakie zmiany nadeszły wraz z Uderzeniem Pioruna?

Rok 2019 rozpoczyna się dla Battlefield 5 od premiery kolejnej aktualizacji gry. Jakie zmiany przygotowali twórcy z DICE? Czeka na nas nowy tryb gry, nowe bronie oraz inne poprawki rozgrywki. Oto co zmieniono:

Podbój Drużynowy
Ściślejsza, bardziej intensywna wersja Podboju – w Podboju Drużynowym dwie drużyny walczą o mniejszy, bardziej skłaniający do wykorzystania taktyki teren na trzech mapach: „Arras”, „Hamada” i „Rotterdam”. Wszystkie te mapy przeznaczone są dla dwóch drużyn po szesnastu graczy, walczących o trzy flagi. Odradzanie się jest możliwe tylko w kwaterze głównej, zaś dostęp do pojazdów jest ograniczony. Otwarte przestrzenie i ograniczone strefy walki sprawiają, że łatwo przewidzieć posunięcia wroga i przygotować odpowiednią obronę.

Nowa broń 
Oto nowe rodzaje broni do zdobycia podczas cotygodniowych wyzwań w styczniu i lutym:

  • PM Zk-383 (Medyk)
  • Karabin samopowtarzalny Modelle 1944 (Szturmowiec)
  • Karabin maszynowy M1922 (Wsparcie)

Czas do śmierci i poprawki związane z umieraniem
W następujących obszarach wprowadzono liczne zmiany:

  • Gdy gracz zostaje zabity, imię jego zabójcy wyświetla się teraz w świecie gry. Pozwala to na jego identyfikację i pomaga graczom zrozumienie kto i w jaki sposób ich zabił, zwłaszcza w bardziej zatłoczonych sytuacjach.
  • Dodano zbliżenie kamery na zabójcę przy śmierci gracza. Dzięki temu ofiara może łatwo zorientować się, kto ją zabił i z jakiej pozycji.
  • Poprawiona została wizualizacja nadciągających pocisków. Smugi powinny teraz pojawiać się od strony strzelca i być lepiej widoczne dla ofiary, która patrzy bezpośrednio w jego stronę.
  • Naprawiono błąd, powodujący, że kierunkowy wskaźnik obrażeń w interfejsie wskazywał obrażenia zadane ofierze z opóźnieniem.
  • Wprowadzono poprawki do kierunkowego wskaźnika obrażeń, dzięki czemu dokładniej wskazuje on wroga zadającego obrażenia.

Czytaj też: Streaming od Amazonu – kiedy spodziewać się startu nowej usługi?

Źródło: ea.com