WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Aktualizacja cpu Ryzen potrafi znacząco zwiększyć wydajność w RotTR

AMD od premiery Ryzenów ciągle poprawia ich wydajność. Czasami aktualizacje znacząco poprawiają osiągi procesorów tylko w konkretnych tytułach. Tym razem taką aktualizację dostała gra Rise of the Tomb Raider.

Począwszy od wersji 770.1 użytkownicy procesorów Ryzen mogą spodziewać się wzrostu wydajności nawet o 28%. Osoby uzyskujące 123,4 klatki na sekundę przy ustawieniach średnich w rozdzielczości Full HD mogą spodziewać się 160,2 klatek na sekundę po aktualizacji. Duży zysk mogą zauważyć nawet osoby korzystające z ustawień wysokich. Wtedy wyniesie on przykładowo z 120,4 fps do 151,4 fps.

AMD przeprowadziło testy z wykorzystaniem procesora Ryzen 7 1800X oraz grafiki GeForce GTX 1080. Taka konfiguracja została wybrana aby udowodnić, że sam wzrost dotyczy procesora a nie zmian w sterownikach karty graficznej. Każdy użytkownik może także samemu sprawdzić, jak w jego wypadku zadziałała aktualizacja.

Jak widać, optymalizacja procesora pod konkretną grę może przynieść duże zyski. Początkowo procesory Ryzen przegrywały z konkurencją w grach, ale kto wie, może jak takich aktualizacji będzie więcej to sytuacja się zmieni?

Źródło: https://www.eteknix.com/