Reklama
aplikuj.pl

Aktualizacja iOS 15.4 przynosi długo wyczekiwaną funkcję i… problemy z baterią

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Na początku ubiegłego tygodnia Apple wydało nową aktualizację dla swoich urządzeń, w tym dla smartfonów. iOS 15.4 przynosi przede wszystkim długo wyczekiwaną funkcję, ale nie obyło się bez problemów.

Aktualizacja iOS 15.4 wprowadza odblokowywanie telefonu przy pomocy Face ID nawet, gdy mamy założoną maskę

Na tę nowość czekaliśmy długo, ale w końcu została wprowadzona wraz z nową aktualizacją. To miłe udogodnienie dla tych, którzy nie posiadają Apple Watch. Oczywiście funkcja nie działa na wszystkich telefonach. Dostępna jest na iPhone’ach 12 i 13. Apple ostrzega również, że taka forma weryfikacji jest mniej bezpieczna niż normalne Face ID, z czym należy się liczyć.

Jednak wraz z nową aktualizacją pojawił się też problem z żywotnością baterii. Użytkownicy iPhone’ów zaczęli masowo zgłaszać, że ich smartfony wytrzymują dramatycznie krótko na jednym ładowaniu. Przykładem jest iPhone 13 Pro Max, którego bateria wystarczyła na pół dnia pracy, albo iPhone 11, który po 24 godzinach rozładował się w 80%, przy czym użytkownik zaznaczył, że w tym czasie ekran włączony był przez jakieś 2 godziny. Wszystko to pojawiło się po zainstalowaniu aktualizacji iOS 15.4.

Nie jest to oczywiście problem uniwersalny, więc nie u każdego wystąpi. Spodziewać się można, że już wkrótce Apple wyda stosowną poprawkę, która naprawi ten błąd.