Aktualizacja Nintendo Switch 10.0.0 w końcu dodaje coś nowego

nintendo switch, nintendo switch update, switch aktualizacja

Nintendo przygotowało nową wersję systemu swojej konsolki. Co przygotowano?

Nintendo wydało nową aktualizację dla swojego systemu przeznaczonego do Nintendo Switch. Hybrydowa konsolka może od teraz pochwalić się kilkoma nowymi opcjami, które umilą życie wielu ludzi.

Ostatnie “duże” aktualizacje od Nintendo do Switcha raczej nie zasłynęły niczym wybitnym. Po prostu dostawaliśmy “łatki”, które wprowadzają niewidoczne dla nas poprawki. Tym razem jednak można coś więcej powiedzieć o dodanych funkcjach.

Czytaj też: Resident Evil 4 Remake tworzony przez ogromny zespół

Zarówno Nintendo jak i Microsoft i Sony dbają coraz bardziej o graczy niepełnosprawnych. Z myślą o nich powstają takie opcje jak ta z najnowszego wersji systemu Switcha 10.0.0, która wprowadza opcję własnego mapowania przycisków. Od teraz możemy zamienić funkcjonowanie danych klawiszy w taki sposób, aby się nam wygodnie grało. Opcja przydaje się czasem wszystkim graczom, ponieważ domyślne sterowania w danych grach nie zawsze są idealne.

Oprócz tego Nintendo w aktualizacji 10.0.0 wprowadziło do Switcha opcję zapisywania do 300 newsów w przeznaczonej do tego zakładce. Wciąż jednak będzie trzeba być podłączonym do sieci, aby przeczytać nowe wieści od deweloperów.

To jednak nie koniec. Pojawia się również opcja przesyłania danych w postaci gier, aktualizacji czy DLC z pamięci konsoli na kartę SD oraz na odwrót. Nintendo jednak zastrzega, że nie wszystkie pliki mogą się przenieść na kartę SD.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News