WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aktualizacja No Man’s Sky VR – jak gra zmieniła się od premiery?

Aktualizacja No Man’s Sky VR to kolejny krok w rozwoju gry. Tytuł od premiery przeszedł długą drogę.

No Man’s Sky zadebiutowało w 2016 roku na PlayStation 4 i PC. Tytuł, trzeba to powiedzieć wprost, nie był dokończony. W grze brakowało mnóstwa zawartości, a ta co była dostępna, nie zachwycała, aż tak bardzo. Niektórzy gracze potrafili jednak wypatrzeć w grze Hello Games coś unikalnego i dali jej szanse. Tytuł dobrze się sprzedał, a autorzy obiecali poprawę gry. Aktualizacje pojawiają się do dziś, jednak na ten moment mówimy już raczej o rozwoju tego tytułu, a nie o naprawie.

Czytaj też: Nowe rasy w Final Fantasy XIV mają zablokowany wybór płci – nie wszystkim się to podoba

Droga, którą przeszło No Man’s Sky jest długa, jak gwiezdne podróże w grze. Krótko po premierze tytułu pojawił się prześmiewczy filmik, który dobitnie pokazywał, co jest z grą nie tak.

Hello Games, który na swoim koncie miało tylko gry z serii Joe Danger postanowiło, że się nie podda i bezpłatnie ulepszy grę. Od premiery otrzymaliśmy masę mniejszych i większych aktualizacji. Największa z nich, NEXT znacząco poprawiła generowane światy, dodała masę zawartości, dała nam namiastkę trybu multiplayer oraz była swoistym „nowym otwarciem”. Tytuł zadebiutował wtedy również na Xboksie One.

Była też aktualizacja Visions. Ona dodała do gry nowe biomy, rzadkie przedmioty, tęcze, części bazy i całą masę innych elementów, które sprawiają, że No Man’s Sky z każdą taką podobną aktualizacją rośnie i rośnie. Dodatek The Abyss zaskoczył graczy i nagle dodał do gry podwodne światy. Gra oprócz rozbudowanego kosmosu pozwala teraz także zatopić się w głębinach planet i budować tam podwodne bazy.

Jeśli zastanawiacie się, czy teraz warto kupić grę, to tak. Zdecydowanie. I to już od jakiegoś czasu. Jeśli szukacie kosmicznych przygód, które nie będą tak skomplikowane jak Elite Dangerous to możecie śmiało kupować tę produkcję. Szczególnie, że zapowiedziano nową aktualizację, która jeszcze bardziej zachęca do zakupu.

Podczas State of Play PlayStation dowiedzieliśmy się, że headset PlayStation VR obsłuży No Man’s Sky. Cała produkcja będzie dostępna w goglach Sony. Nie będzie to zatem ograniczony, oddzielny tryb. Aktualizacja z trybem VR pojawi się tego lata. To podobno nie koniec rozwoju gry. Ciekawe, co jeszcze szykuje ekipa Hello Games? Macie jakieś marzenia dotyczące tej produkcji?

Czytaj też: Nowe sterowniki GeForce i wsparcie NVIDIA DLSS w Anthem

Źródło: engadget.com