Aktualny PlayStation VR to tylko początek drogi, która stoi przez tą technologią. Jakie plany ma Sony na przyszłość?

Shawn Layden z PlayStation podzielił się kilkoma przemyśleniami na temat PlayStation VR. W wywiadzie cieszy się on, że może pracować przy nowej technologii, którą oznaczyć można jako „1.0”. Zwraca on tym samym uwagę na to, że przed VR jeszcze sporo zmian. Przyznaje on, że za 10 lat nie będziemy mogli uwierzyć, jak to wyglądało kiedyś.

Czytaj też: Gry multiplayer od Sony mogą zalać następną generację konsol

Jako przykład przytacza tutaj stare Nokię. Nikt sobie nie mógł wyobrazić tego, że kiedyś telefon będzie wyglądał tak jak np. iPhone. Layden przypomina także jak, to było z pierwszym PlayStation. Mimo tego, że była, to konsola gotowa na 3D, to niektórzy wciąż tworzyli dwuwymiarowe tytuły, ponieważ nie byli jeszcze na tyle obeznani, aby przygotować coś lepszego.

Jakie będzie PlayStation VR w przyszłości? Co prawda nie pada wprost stwierdzenie „będzie PlayStation VR 2”, ale plany są dość jasno wyznaczone. Sony chce tworzyć najbardziej przyjazny użytkownikowi headseat. Gry ekskluzywne mają za to dawać doświadczenia, które nie byłoby możliwe do osiągnięcia grając na telewizorze.

Czytaj też: Ray-tracing w Star Citizen – twórcy są na nie

Źródło: wccftech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej