WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aktywator lotni w Fortnite powraca jako przedmiot

Aktywator lotni w Fortnite powrócił. Jakie zmiany zaszły w tym przedmiocie?

Do Fortnite powróciła opcja ponownego rozkładania lotni. Opinie na temat tej mechaniki były mocno podzielone, wskazując zarówno plusy, jak i minusy. Twórcy usunęli ją z domyślnych trybów, ale uważają, że alternatywna metoda wprowadzenia jej do gry może naprawić część braków i lepiej spełniać jej założenia.

Celem wprowadzenia tego przedmiotu jest zapewnienie graczom mobilności i użyteczności, ale w formie, którą można balansować i ulepszać. Implementując ponowne rozkładanie lotni w postaci przedmiotu, możemy wprowadzać zmiany na różnych poziomach (np. na zmianę wysokości na której można rozłożyć lotnię ponownie, prędkości poruszania się, szans na pojawienie się, liczby użyć), w tym na poziomie dynamiki zarządzania ekwipunkiem.
Oto krótkie podsumowanie tego, w jaki sposób Aktywator Lotni będzie działać po wprowadzeniu aktualizacji 7.20:

  • Aktywator będzie zajmować pole w ekwipunku i będzie go można znaleźć tak, jak pozostałe łupy.
  • Lotnię będzie można rozkładać ponownie tak, jak wcześniej, bez konieczności wybrania przedmiotu z ekwipunku.
    • Każde ponowne rozłożenie będzie zużywać jedno użycie. Po wykorzystaniu wszystkich użyć przedmiot zniknie.
    • Użycie paneli skokowych, Szczelin na Wynos i paneli do odradzania się w trybach okresowych nie będzie powodowało zużycia Aktywatora, gdyż te przenoszą gracza w stan swobodnego spadku.
  • Nowy Aktywator Lotni będzie można znaleźć jako łup luzem, w skrzyniach, automatach do sprzedaży przedmiotów i Lamach Zaopatrzeniowych.

Czytaj też: Nintendo ośmieszone przez właścicieli japońskich gokartów

Źródło: epicgames.com