Reklama
aplikuj.pl

Aktywnie chłodzące backplate Quantum Vector RE od EK

Aktywnie chłodzące backplate, Quantum Vector RE od EK

Firma EK ujawniła właśnie coś nietypowego, bo aktywnie chłodzące backplate w ramach serii Quantum Vector RE dla referencyjnych modeli GeForce RTX 3090 i RTX 3080.

Aktywnie chłodzące backplate od EK

Ten nowy produkt w ofercie EK jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 139 euro za wersję acetylową i 144 euro za dodatkowo podświetlaną wersję z pleksi, których wysyłka rozpocznie się na początku kwietnia. Oba wydania stanowią uzupełnienie istniejących bloków wodnych EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 i są odpowiedzialne za aktywne chłodzenie „plecków” referencyjnych GeForce RTX 3080 i 3090.

Czytaj też: Nowe sterowniki Nvidia pokonują limit na wydobywanie kryptowalut

Nic dziwnego, jako że tam znalazły się po raz pierwszy w historii układy pamięci, ale oczywiście pomaga to również w odbieraniu ciepła z drugiej strony najbardziej rozgrzewających się elementów pokroju GPU i całej sekcji zasilania. Dba o to odpowiednio zaprojektowany blok wodny w backplate, który łączy się z tradycyjnym blokiem wodny, dzięki czemu cały obieg wymaga tylko dwóch rurek (wlotowej i wylotowej).

Czytaj też: Chłodzenie Thermalright Silver Arrow ITX-R

Aktywnie chłodzące backplate od EK są wyposażone w układ z sześcioma szerokimi kanałami, ich podstawy są obrabiane CNC z niklowanej miedzi elektrolitycznej, podczas gdy podobnie obrabiana górna część pochodzi z odlewanego akrylu podobnego do szkła lub czarnego acetalu POM (to wersja bez podświetlenia RGB). Reszta płyty tylnej jest wykonana z niklowanego lub anodyzowanego aluminium. Wodoszczelność zapewniają wysokiej jakości O-ringi z EPDM.