Reklama
aplikuj.pl

5 minut ładowania i 160 km zasięgu – takie możliwości zapewnią akumulatory StoreDot

akumulatory StoreDot, StoreDot

StoreDot to ta izraelska firma, która niedawno pochwaliła się technologią automatycznej naprawy akumulatorów. Teraz ogłosiła, że już w 2024 roku będzie masowo produkować ogniwa akumulatorowe, które już po 5 minutach, będą zapewniać do około 160 km zasięgu. Będzie to jednak tylko początek.

Ponad sto kilometrów zasięgu po kilku minutach ładowania. Niewiarygodne? StoreDot ma taki plan

StoreDot, to obok Quantumscape jedna z najbardziej obiecujących firm pod kątem potencjału zrewolucjonizowania rynku akumulatorów. Już we wrześniu 2021 roku ogłosiła wyprodukowanie pierwszego cylindrycznego ogniwa 4680, które mogło naładować się w 10 minut. Tym razem ogłosiła coś znacznie ważniejszego, bo swój plan na trzy generacje akumulatorów – 100in5, 100in3 oraz 100in2.

Czytaj też: Zasysane powietrze źródłem niemal nieograniczonego napędu. Tak mogą wyglądać satelity przyszłości

Te generacje oznaczają bezpośrednio kolejno zasięg podany w milach, jak i minuty, które będzie trzeba spędzić przy stacji ładowania, aby osiągnąć takie wartości. Już w 2024 roku ma rozpocząć się masowa produkcja akumulatorów 100in5, czyli zapewniających do 160 kilometrów zasięgu po pięciu minutach ładowania. Po czterech latach (w 2028 roku) mamy doczekać się wariantu, osiągającego taki poziom po 3 minutach, a w 2032 roku już po zaledwie 2.