WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Alfa Romeo rezygnuje ze sportowych samochodów na rzecz SUVów

Alfa Romeo podjęła właśnie decyzje, która z pewnością nie spodoba się fanom sportowych samochodów tej marki. Te bowiem zostały anulowane.

Jednak nie tak bez powodu, a dlatego, że włoski producent chciał skupić się na swoich dwóch SUVach. Zacznijmy jednak od tego, że porzucenie planów produkcji dotyczy supersamochodów 8C i samochodów sportowych GTV, których zasoby zostały przekazane na zupełnie nowym SUVie z segmentu B oraz ujawnionym przed wieloma tygodniami modelu Tonale (segment C). Co najważniejsze, marka pozbędzie się też wkrótce hatchbacka Giulietta ze sprzedaży, skracając swoją planowaną linię produktów do 2022 roku z siedmiu modeli do zaledwie czterech.

Alfa Romeo Tonale wejdzie na rynek w 2021 roku, a niezapowiedziany jeszcze mniejszy model gdzieś w 2022 roku. Według przeglądu Alfa Romeo w trzecim kwartale projekty 8C i GTV zostały ukierunkowane na ograniczenie wydatków i dostosowanie marki do aktualnych trendów rynkowych.

plan Alfa Romeo, SUVy Alfa Romeo, sportowe samochody Alfa Romeo, Alfa Romeo Tonale

Firma ogłosiła również, że w nowym Tonale planowany jest hybrydowy układ napędowy typu plug-in oraz że nowy SUV w segmencie B będzie oferowany z całkowicie elektrycznym układem napędowym – co oznacza, że ​​po raz pierwszy obie technologie pojawią się na Alfie Romeo.

ŹRÓDŁO: Auto Express